02 Ağustos 2019 Cuma 16:53
Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü (ESK) KPSS 2019/1 Merkezi Atama İçin İstenen Evraklar Belli Oldu!

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) merkezi atama kapsamında Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü (ESK) bünyesine atanan adaylardan istenen evraklar açıklandı.

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü (ESK) resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan duyuruda adayların 9 Ağustos 2019 tarihine kadar istenen evrakları teslim etmesi istendi.

Adayların 399 sayılı KHK ile sözleşmeli olarak atamaların yapılabilmesi adına alt kısımda yer alan evrakları teslim etmesi talep ediliyor.

Ayrıca evrakalr elden teslim edilecektir. Ya da 9 Ağustos'ta mesai bitimine kadar Kurumumuzda olacak şekilde (iadeli taahhütlü veya kargo ile) gönderme yapılabilecektir.

DETAY İÇİN TIKLAYIN

İSTENEN EVRAKLAR LİSTESİ

"1 - Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

2 - Diploma Örneği (Noterden tasdik ettirilmesi gerekmektedir. İşe giriş belgelerini elden teslim edenlerin diploma aslını getirdikleri takdirde, diploma suretleri Kurumumuzca tasdik edilecektir.)

3 - Askerlik Belgesi (Askerlik hizmetlerini yapmış olanların terhis belgelerinin tasdikli sureti)

4- Sağlık Raporu (Kuruma Veteriner Hekim, Gıda Mühendisi ve Ziraat Mühendisi olarak atanacakların et, et ürünleri ve süt, süt ürünleri ile temas etmeleri nedeni ile herhangi bir bulaşıcı hastalıkları bulunmadığına dair Uzman bir Hekimden alınacak sağlık raporu ibraz etmeleri gerekmektedir.Belirtilen unvanlar dışındakilerin rapor almalarına gerek yoktur.)

5-Adli Sicil Kaydı (Sabıkasızlık belgesi e –devlet üzerinden alınabilir.)

6-Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (e- devlet üzerinden veya Nüfus Müdürlüklerinden alınacaktır.)

7 - Fotoğraf - 4 adet

8 - İkametgah Belgesi (e-devlet üzerinden alınabilir, yazışma adresinin açık bir şekilde ayrıca belirtilmesi, yapılacak olan tebligatın ulaşması için önemlidir.)

9 - ÖSYM tarafından Kurumumuza yerleştirilen adayların, yerleştirilmelerine ait çıktı yazı.

10- İlanımız ekinde yer alan Atama Başvuru ve Taahhüt Bilgi Formu (doldurulup imzalanacaktır) (Ek.1).

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu sözleşmeli personel adayları tarafından bilgisayar ortamında eksiksiz olarak doldurulup imzalanmak suretiyle Kurumumuza ulaştırılacaktır. Nüfus cüzdanı suretini onaylayanın kısmı Kurumumuz tarafından onaylanacaktır. (Ek.2).

Kurumumuza yerleştirilen ve halen askerlik görevini yapmakta olanların terhis olacakları tarihi belirtir birliklerine ait resmi yazı ekli dilekçeleri ile başvuruda bulunmaları, terhislerini müteakip istenen belgeler ile en geç 1 ay içinde Kurumumuza başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Atamaları yapılarak işe başlayanların, daha önce bitirdikleri ortaöğretim kurumu (ortaokul-lise) süreleri 4 yıl veya Hazırlık+3 yıl süreli olanlar ile yüksek lisans-doktora yapanların göreve başladıkları tarihte durumlarını diploma veya yazı ile belgeleyerek bildirmeleri gerekmektedir.

Ayrıca başka bir Kamu Kurumunda görev yapmış veya herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna tabi hizmetleri bulunanların bu hizmetlerini göreve başladıklarında ibraz etmeleri gerekmektedir.

Kuruma atanarak göreve başlatılanlar Mal Beyannamesi vereceklerdir.

Atanmak üzere yerleştirilen adaylardan, gerekli belgelerini tamamlayanların, güvenlik soruşturmalarının Kurum tarafından yaptırılmasından sonra atanmalarına engel herhangi bir durumu bulunmayanların atamaları yapılarak, işyerlerimize ve kendilerine gerekli tebligat yapılacaktır. İlgililerin bu hususta web sitemizde yapılacak olan duyuruları önemle takip etmeleri gerekmektedir. (http://www.esk.gov.tr)

Not: Ayrıntılı bilgi alınabilmesi için, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü Özlük İşleri Şube Müdürlüğüne ulaşabilirsiniz. (Tel : 0-(312) - 284 36 70/1463-1464-1518)

Kurumumuz Adresi:

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü

İşçi Blokları Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi

No:51/B Yüzüncü Yıl

06530 Çankaya/ANKARA"

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.