Gelir İdaresi Başkanlığı'nda FETÖ Temizliği (813 Kişi Memuriyetten Çıkarıldı)

Maliye Bakanlığı'na bağlı Gelir İdaresi Başkanlığı'nda görevli 813 kişi memuriyetten çıkarıldı. Memuriyetten çıkarılanların listesi 672 sayılı KHK ile yayımlandı. İşte detaylar...

Kamu Personelleri 03.09.2016, 15:42 31.01.2019, 17:35
Gelir İdaresi Başkanlığı'nda FETÖ Temizliği (813 Kişi Memuriyetten Çıkarıldı)

Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan ve FETÖ ile bağlantısı tespit edilen 40 binin üzerinde kişi memuriyetten atıldı.  Memuriyetten çıkarılma işlemlerinin en yoğun görüldüğü bakanlık Milli Eğitim Bakanlığı olurken , neredeyse tüm bakanlıklar ve bağlı kuruluşlarda FETÖ temizliği yapıldı. Konu ile ilgili hükümet cephesinden alınan bilgilere göre kamu kurum ve kuruluşlarındaki FETÖ soruşturmalarının süreceği fakat bir çok kurumda işlemlerin sona gelindiği bildirildi. 

Gelir İdaresi Başkanlığı'nda 813 Kişi memuriyetten çıkarıldı. Maliye Bakanlığı'na bağlı Gelir İdaresi Başkanlığı'nda da FETÖ temizliği yapıldı.


Gelir İdaresi Başkanlığı'nında memuriyetten çıkarılanların listesi OHAL kapsamında çıkarılan 672 sayılı KHK ile kamuoyu ile paylaşıldı. İlgili listeye aşağıdaki linke tıklayarak erişim sağlayabilirsiniz.  Gelir İdaresi Başkanlığı'nın bağlı olduğu Maliye Bakanlığı'ndan da  829 kişi memuriyetten atıldı. 
 

Yorumlar (0)