Gençlerimiz Bayrama Mutsuz Girmesin: Talep Edilenler Yerine Getirilmelidir

Binlerce gencimiz bayrama mutsuz girmesin. Adayların talepleri bir an önce yerine getirilmeli ve adayların bayrama mutsuz girmesi önlenmelidir.

Kamu Personelleri 11.08.2018, 20:58 11.08.2018, 22:11
Gençlerimiz Bayrama Mutsuz Girmesin: Talep Edilenler Yerine Getirilmelidir

Yüz binlerce adayın kamu personeli alımları ve atamalar hakkında çeşitli talepleri bulunuyor. Bu taleplerin bir an önce yerine getirilmesi ve gençlerin bayrama mutsuz girmemesini sağlamak gerekmektedir.

ADAYLARIN TALEP ETTİĞİ KONULAR

Binlerce adayın çeşitli konularda talepleri bulunuyor. Bunlardan başlıcaları "Tarım ve Orman Bakanlığı personel alım ilanı, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü İMD ve Büro Personeli alımı başvuru sonuçlarının açıklanması, Emlak ve Emlak Yönetimi Mezunlarının kamuda atanması, kamuya personel alımlarında yaş şartının artması, Polis Özel Harekat ve POMEM alımlarında yaş şartının 32 olması" şeklindedir.

İİBF MEZUNLARI

İİBF mezunları 1 yıldır Maliye Bakanlığından atama beklediklerini ancak söz konusu ilanın henüz yayımlandığını ifade ettiler. Ayrıca adaylar Hazine ve Maliye Bakanlığından atamaların bir an önce yapılmasını istiyorlar.

PÖH VE POMEM ADAYLARI

PÖH ve POMEM adayları İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan alımlarda yaş şartının "1 Ocak Esas Alınarak 32 Yaşını Doldurmamış Olmak" şeklinde düzenlenmesi veya genel olarak 35 yaş şartı olması talep ediliyor.

Tüm bunların yanı sıra açıklanan ve beklenen Diyanet İşleri Bşakanlığı 9 bin 500 personel alımı bulunuyor. Adaylar ilanın bir an önce yayımlanmasını talep ediyor. 

Ayrıca Tapu Kadastro kapsamında atama bekleyen adaylar seslerinin duyurulmasını ve atamalarının yapılmasını talep ederken sağlıkçılar ise Sağlık Bakanlığından ek atama istiyor. 

GENÇLER KURBAN BAYRAMINA MUTSUZ GİRMESİN

Bu talepler sosyal medya üzerinden ve sitemize geri bildirim göndermek sureti ile belirtildi. Adayların gündeme gelmesini istediği bu taleplerin Kurban Bayramı öncesindeki kalan bir hafta içine gerçekleştirilmesi veya bu konular hakkında pozitif yönde bir adım atılması gerekiyor. Bu adımlar atılmadığı sürece gençlerimiz Kurban Bayramına mutsuz girecek.

ADAYLARIN TALEPLERİ

Adayların talepleri ise şöyle: 

- Tarım ve Orman Bakanlığına atama bekliyoruz daha ne isteyelim çifte bayram yaşamak istiyoruz

- İİBF ilanı bekliyor ,2017 KPSS puanlarımız hiçe sayılıyor.

- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan POMEM - PÖH Alımlarında Yaş Şartının 32 olması 3 yıldır yapılan yaş mağduriyetinin bu şekilde giderileceğini düşünerek talep etmekteyiz.

KAMUPERSONELİ.NET - ÖZEL HABER

NOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR...

Yorumlar (27)
ANNE 1 yıl önce
Neden sağlık ta sınırda kalıp atanamayan sağlıkcı geclerimiz için ve Aileleri için de olsun onlarda mutlu girsin lütfen Sayın bakanlarımıza iletin lütfen
Büşra 1 yıl önce
#FahrettinKocadanEkAtama
Ads 1 yıl önce
Sağlık bakanlığında istenilen ek atamayıda dile getirir misiniz?
Taseron magduru 1 yıl önce
Bencede mutsuz girmeyelim gecen bayram huzur yoktu bari bu bayram huzurumuz olsun saglik iscisi alimlari yapilsin artik nisan ayinda taseron kadro disi kaldik hala beklemedeyiz
Sağlık 1 yıl önce
Sadece o bölümler değil birazda sağlık atamalarindan bahsetseniz acaba sağlıkçılar ek atama istiyor
Sağlıkçı 1 yıl önce
#FahrettinKocadanEkAtama Unutulmasın.Siz konu edinirseniz olur.Ele aldığınız her konu gerçekleşiyor.Lütfen bunuda dile getirin üstünde durun.Virgüllerle açıkta kaldık yüksek puanlarımız yanmasın.Özelde sağlıkçı değil köleyiz.Lütfen dile getirin lütfen.
Seherr 1 yıl önce
Boy siniri kalksinnn.lutfen.ben polis olmak istiyorum ama boyum yetmiyo.bu bnm sucum mu:(:(
Sultan 1 yıl önce
Lütfen boy sınırı kaldırılsın bizim elimizde olmayan bir durum için bizi elemesinler artık
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın