Gençlik ve Spor Bakanlığı 3 Bin 243 Personel Alımı Nihai Listeleri İŞKUR Aracılığı İle Yayımlandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde bir ilan yayımlanmış ve yayımlanan ilanda farklı kadrolarda 3 bin 243 kamu personeli alımı yapılacağı ifade edilmişti. Söz konusu personel alımı için başvurular alındı. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) üzerinden ise GSB kamu personeli alım ilanına başvuru yapacak olan adaylara ilişkin nihai listeler yayımlandı.

Kamu Personelleri 19.02.2019, 17:25 Batuhan
Gençlik ve Spor Bakanlığı 3 Bin 243 Personel Alımı Nihai Listeleri İŞKUR Aracılığı İle Yayımlandı

Bilindiği gibi Gençlik ve Spor Bakanı tarafından personel alımı bekleyen adaylar için bir açıklama yapılmış ve açıklamada Bakanlığın 3 bin 243 kamu personeli alımı yapacağı ifade edilmişti. 

Bunun ardından Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı 3 bin 243 kamu personeli alımına ilişkin ilan yayımlandı ve adayların başvuruları alınmaya başlandı. 

Yayımlanan ilan kapsamında adaylar temizlik görevlisi, cankurtaran, mekaniker (pedallı araçlar), otobüs kaptanı (şoför), aşçı, aşçı yardımcısı, elektrik tesisatçısı (bina), güvenlik görevlisi, havuz suyu operatörü, ısıtma ve sıhhi tesisatçı, garson (servis elemanı), resepsiyon görevlisi (ön büro elemanı), soğutma ve iklimlendirme teknisyeni, bilgisayar donanım / teknolojisi teknikeri, çim alan tesisi ve yönetimi teknikeri, makine teknikeri, gençlik lideri, muhasebeci kadroları için başvurularını gerçekleştirdiler. 

NİHAİ LİSTELER AÇIKLANDI 

15 Şubat 2019 tarihinde sona eren başvuruların ardından Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü nihai listeler açıklandı. 

İŞKUR üzerinden açıklanan personel alımında niha listede başvuru yapan tüm adayların isimleri yazıyor. Konu ile ilgili olarak ilana başvuru yapan adaylar arasından ilan edilen kadronun 5 katına kadar aday kura ile belirlenecek ve daha sonra görev için kuralar çekilecek. Çekilen kuraların sonuçları da yine İŞKUR üzerinden açıklanacaktır. 

Nihai listeye göz atmak için iskurgov.tr iş başvuruların kısmını takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)