GİB, GUY ve DGUY Sınav Sonuçlarını Açıklamak İçin Neyi Bekliyor?

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından, Devlet Gelir Uzman Yardımcısı ve Gelir Uzman Yardımcısı alımı için sınavlar düzenlendi. Ancak sonuçlar açıklanmadı. Sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı adaylar tarafından merak edilirken bu konuyla alakalı olarak merak edilen detayları paylaşıyoruz.

Kamu Personelleri 13.09.2018, 17:18 30.01.2019, 20:18
GİB, GUY ve DGUY Sınav Sonuçlarını Açıklamak İçin Neyi Bekliyor?

Gelir Uzman Yardımcılığı için iki adet sınav gerçekleştirildiği biliniyor.

Devlet Gelir Uzman Yardımcılığı sınavı 4 Ağustos 2018 tarihinde uygulandı ve bunun yanı sıra Gelir Uzman Yardımcılığı sınavı ise 18 Ağustos tarihinde gerçekleştirilmişti.

Bu sınavlardan sonra pek çok aday sonuçların ne zaman açıklanacağını araştırmaya başladı.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından da konuyla alakalı olarak en ufak detay göremeyen adaylar sonuçların bir an önce açıklanması talebinde bulunuyorlar.

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların isimleri, sözlü sınavın yeri ve tarihine ilişkin listeler, uygun yerlere asılmak ve Başkanlık resmi internet sitesinde (http://www.gib.gov.tr) yayımlanmak suretiyle duyurulacak ancak bu duyuru metninin ne zaman olacağı akıllarda soru işaretine yol açıyor.

Gerçekleştirilen GUY- DGUY sınavlarının üzerinden aşağı yukarı 1 aydan daha fazla bir süre geçmiş olmasına rağmen sonuçların neden açıklanmadığı merak konusu oldu.

SOSYAL MEDYA YORUMLARI

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen GUY ve DGUY sınav sonuçlarını bekleyen adayların sosyal medya yorumları ise şu şekilde;

- Girdiğimiz DGUY ve GUY yazılı sınav sonuçları hâlâ açıklanmadı.

- Merhaba, 4 ağustosta yapılan DGUY ve 18 ağustosta yapılan GUY sınav sonuçları 1 ayı geçmesine rağmen açıklanmadı. Büyük bir belirsizliğe düştük bu konuyu haberleştirebilir misiniz?

- Sn bakanım uzunca bir süredir devlet gelir uzman yardımcılığı (Dguy) ve gelir uzman yardımcılığı (Guy) sınavının sonuçları bekliyoruz sınav sonuçlarımız ne zaman açıklanır ?

- Efendim dguy ve guy sonuçları ne zaman açıklanacak 1 aydır bekliyoruz sıkıntılı bir süreç bizim için en azından konuyla ilgili bir açıklama yapılsa..

-Dguy ve Guy sınav sonuçları neden halen açıklanmıyor?

Yorumlar (0)