Görevine İade Edilen Memurlara Maaş Müjdesi Geldi

677 Sayılı KHK ile birlikte kamudan daha önce ihraç edilen ve görevine iade edilen memurların tüm sosyal ve mali haklarının ödeneceği bildirildi.

Kamu Personelleri 22.11.2016, 09:14 22.11.2016, 09:23
Görevine İade Edilen Memurlara Maaş Müjdesi Geldi
677 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname Yayımlandı. Görevine iade edilen memurlara kamu görevinden çıkarıldıkları tarihten iadelerine kadar geçen süreye dair maaşları iade edilecek.

Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren ilgili madde şu şekilde ; 

 "672 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 2 nci maddesi hükümleri ile 675 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 1 inci maddesi hükümleri, birinci fıkrada belirtilen kişiler bakımından tüm hüküm ve sonuçlarıyla birlikte ilgili Kanun Hükmünde Kararnamenin yayımı tarihinden geçerli olmak üzere ortadan kalkmış sayılır. Söz konusu personelden bu maddenin yürürlük tarihinden itibaren on gün içerisinde göreve başlamayanlar çekilmiş sayılır. Bu kapsamda göreve başlayanlara, kamu görevinden çıkarıldıkları tarihten göreve başladıkları tarihe kadar geçen süreye tekabül eden mali ve sosyal hakları ödenir. Bu kişiler, kamu görevinden çıkarılmalarından dolayı herhangi bir tazminat talebinde bulunamaz. Bu personelin görevlerine iadesi, kamu görevinden çıkarıldıkları tarihte bulundukları yöneticilik görevi dışında öğrenim durumları ve kazanılmış hak aylık derecelerine uygun kadro ve pozisyonlara atanmak suretiyle de yerine getirilebilir. Bu maddeye ilişkin işlemler ilgili bakanlık ve kurumlar tarafından yürütülür. "

Kamu haberlerinden, gündem haberlerinden, son dakika haberlerinden ve çok daha fazlasından anında haberdar olmak için kamupersoneli.net'in mobil uygulamasını indirmeyi unutmayın.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA
Yorumlar (0)