GTHB Duyurdu: Şehit ve Malul Yakınlarının Açıktan Atanabilmesi için İstenilecek Belgeler Belli Oldu

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan duyuruya göre; Şehit ve Malul Yakınlarının Açıktan Atanabilmesi için İstenilecek Belgeler açıklandı. İşte adaylardan talep edilen belgelere yönelik merak edilen tüm detaylar...

GTHB Duyurdu: Şehit ve Malul Yakınlarının Açıktan Atanabilmesi için İstenilecek Belgeler Belli Oldu

GTHB'den yayımlanan duyuruya göre; Şehit ve Malul Yakınlarının Açıktan Atanabilmesi için İstenilecek Belgeler belli oldu.

"Şehit ve Malul Yakınlarının Bakanlığımız Emrine Açıktan Atamalarının Yapılabilmesi için İstenilen Belgeler ile ilgili yazı ve Formlara aşağıdaki dosyalardan ulaşabilirsiniz." ifadeleri yer aldı.

İstenilen belgeler hakkında yayımlanan açıklamada ise;

"Terör eylemleri nedeniyle şehit ve malul olanların yakınlarının ve çalışabilecek durumdaki malullerin kamu kurum ve kuruluşlarında istihdamı hakkında yönetmeliğin 11'inci maddesi gereğince;

Bakanlığımız emrinde açıktan atamanızın yapılabilmesi için aşağıda belirtilen belgelerin yazı elinize geçtiği tarihten itibaren 15 gün içerisinde genel müdürlüğümüze gönderilmesi gerekmektedir." ifadeleri yer aldı.

İstenilen evraklar;

1 Dilekçe,

2- Beyan formu

3 Sağlık raporu

4- Mezuniyet belgesi

5- T.C. Kimlik Numaralı Nüfus Cüzdan Sureti

6- Erkek adaylar için askerlik belgesi

7- İkametgah İlmuhaberi

8- Fotoğraf

9- Mal Beyannamesi

10- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu

olarak duyuruldu.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 20:03
YORUM EKLE