Gümrük Bakanlığı (GTB) 76 Memur Alımı Mülakat Sonuçları Bekleniyor

Adaylar tarafından Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 76 memur alımı mülakat sonuçlarının bir an önce açıklanması talep ediliyor.

Kamu Personelleri 18.09.2017, 15:54
Gümrük Bakanlığı (GTB) 76 Memur Alımı Mülakat Sonuçları Bekleniyor

Bilindiği gibi 26 Ocak 2017 tarihinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile yayımladığı ilanında 76 memur alımı yapacağını duyurmuştu. 

Gümrük Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda satış memuru, ambar memuru, veznedar, koruma/güvenlik görevlisi, mühendis, tekniker, kimyager ve şoför kadroları için personel alımı yapılacağı ifade edilmişti.

Gümrük Bakanlığı 76 memur alım ilanına başvurular 1 Şubat 2017 tarihi ile 10 Şubat 2017 tarihleri arasında alındı. Başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından alım yapılacak sayının 3 katı kadar adaylar Bakanlık tarafından mülakata çağırıldılar. 

MÜLAKAT SONUÇLARI BEKLENİYOR

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 76 memur alımı mülakatları ise 24 Nisan 2017 ile 28 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Mülakatlar gerçekleştirildi ancak  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından sonuçlar açıklanmadı. Adaylar sitemize gönderdikleri geri bildirimlerde mülakat sonuçlarının açıklanmasını talep ediyorlar. 

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 76 memur alımı mülakat sonuçlarının ne zaman açıklanacağına ilişkin yetkililerden henüz bir açıklama yapılmadı. Adaylar her günlerini bilgisayar başında geçirdiklerini ve büyük mağduriyet yaşadıklarını ifade ederek sonuçların bir an önce açıklanmasını talep ediyorlar. 

ANLIK OLARAK HABERDAR EDECEĞİZ

Sonuçların ne zaman açıklanacağına ilişkin adayların akıllarındaki soru işaretinin kaldırılması için yetkililerden bir açıklama yapılmasını talep ediyoruz. Sonuçlar açıklandığında adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

KAMUPERSONELİ.NET | ÖZEL HABER

Yorumlar (0)