Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Personel Alım Sınavı Başvuruları Başlıyor

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesinde alınacak personeller için yazılı sınav duyurusu, Milli Eğitim Bakanlığı aracılığıyla yayınlandı. Sınav başvuruları ne zaman başlayacak? Detaylar...

Kamu Personelleri 23.11.2016, 14:40 01.02.2019, 16:45
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Personel Alım Sınavı Başvuruları Başlıyor

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde Bakanlık bünyesinde görevlendirilmek üzere Müşavir ve Müşavir Yardımcısı alım ilanı verdi. Alınacak personellerin yazılı sınav esasına göre alınacağı açıklandı. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı personel alım sınavına başvuru yapacak adaylar için, 23 Kasım'da bir duyuru yayınlandı.

Yayınlanan duyuruya göre, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı personel alım sınavı başvuruları 24 Kasım (yarın) başlayacak ve 5 Aralık 2016'da sona erecek. Sınav başvurusu yapacak adaylar, 120 TL sınav ücreti ödeyecekler. Sınav ücreti, MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine ödenecek.

Başvurular, http://www.meb.gov.tr/ adresi üzerinden online olarak yapılacak. MEB üzerinden başvuru yapmayan adaylar, sınava giremeyecek. 

Sınav giriş belgeleri, 14 Aralık 2016'dan itibaren Milli Eğitim Bakanlığı sitesi üzerinden alınacak. 

Personel Alım Sınavına Kimler Başvuru Yapabilecek?
* T.C. vatandaşı olanlar
* Kamu haklarından mahrum olmayanlar
* Ceza veya disiplin suçu nedeniyle memuriyetten çıkarılmamış olanlar
* Gümrük Müşavir Yardımcılığı İzin Belgesine sahip olmak
* 4 Ekim- 13 Ekim 2016 tarihleri arasında ön başvuru yapmış olmak

 

Yorumlar (0)