HAK İş Başkanı Arslan'dan Kadro Alan Taşeron İşçilere Sendika Uyarısı

Hak-İş Konfederasyonu Başkanı Mahmut Arslan katıldığı bir toplantı kapsamında yapmış olduğu konuşmasında kadroya alınan taşeron işçilerin sendikalarında kalmaları gerektiğini ifade etti. Bu konuda çok konuşulacak açıklamalarda bulunan Mahmut Arslan, işçilerin sendikalardan ayrılmaları halinde burunlarından getirileceğini söyledi.

Kamu Personelleri 19.07.2018, 19:14
HAK İş Başkanı Arslan'dan Kadro Alan Taşeron İşçilere Sendika Uyarısı

Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, Hizmet-İş Sendikası 2. Olağan Genel Kuruluna katıldı. Burada bir konuşma yapan Mahmut Arslan konuşmasının bir bölümünde kadroya alınan taşeron işçilere yönelik uyarılarda bulundu. 

Çalıştıkları kurumlarda kadro alan taşeron işçilere sendikalarını bırakmama uyarasından bulunan Hak İş Başkanı Arslan konuya dair çarpıcı açıklamalarda bulundular. 

MAHMUT ARSLAN'DAN TAŞERON İŞÇİLERE SENDİKA UYARISI

Hak-İş Konfederasyonu Başkanı Mahmut Arslan yapmış olduğu konuşmasında yapmış olduğu taşeron işçi açıklamalarında, "Kadro alan taşeron işçiler çalışmaz" diyenlerin ekmeğine yağ sürmemeleri için daha çok çalışmaları gerektiğini söyledi. Bu konuda bazılarının başka emelleri olduğunu ifade eden Mahmut Arslan işçilere yönelik şu uyarıda bulundu. 
"Biz bayram geçirdik, bayram öncesinde ikramiye ödenmesi gerekiyor, sözleşme farkı ödenmesi gerekiyor. Genel müdür, daire başkanı bu parayı ödememek için inat ediyor. Tüm ikazlara rağmen bazıları bu parayı bayram sonuna bıraktı. Bu husumet, bu düşmanlık nedir? Vereceğiniz beş yevmiye ikramiye, bir kısmı ödenmesi gereken bu parayı kasıtlı olarak ödemedi, bayram sonrasına bıraktı. Düşünebilir musunuz; Bakan talimat veriyor, Başkan talimat veriyor, adam direniyor. İŞKUR'da da aynısını yaptılar, SGK'de de aynısını yaptılar, direndiler. Sadece orada mı? Diğer bakanlıklarda da böyle."

'BÖLÜNÜRSENİZ BURNUNUZDAN GETİRİRLER'

Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan sendika konusunda yapmış olduğu uyarılarında ise çok çarpıcı ifadeler kullandı. İşçilerin sendikalardan ayrılmaları halinde çok zorlu süreçler yaşayabileceklerini öne süren Mahmut Arslan, "Eğer bölünürseniz, eğer sendikanızla bağınızı kopartırsanız yemin ediyorum, burnunuzdan getirirler. Sakın ha 'Kadro aldık, artık sendikaya ihtiyacımız yok' derseniz burnunuzdan getirirler." dedi. 

Taşeron işçilerin sendikalarla birlikte olması çağrısının yineleyen Mahmut Arslan yapılacak daha çok iş olduğunu söyledi. Bu kapsamda yapılacak işlere ilişkin örnekler veren Arslan bu işlerin yapılması için sendikaya ihtiyaç olduğunu ifade etti. 

"Ben bunları tanıyorum. Sizi maraba görmek isteyen bu insanlara karşı sendikanızla beraber olacaksınız. Emek verdik, mücadele ettik, kadro aldık ama yetmiyor. Kamu sözleşmeleriyle birlikte sizinle kısa, orta ve uzun vadede yapmamız gerekenler var. O nedenle bazı arkadaşlarımızın bazı tavırlarından rahatsızım. Bunlara fırsat vermeyin. Bu süreçte hem toplu sözleşme düzenimiz için hem de kamuda çalışan kadrolu işçilerin mesafesini kapatmak için sendikaya daha çok ihtiyaç var."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (21)
İLLER BANKASI 1 yıl önce
i̇ller bankasi taseron çalişanlari kadro i̇sti̇yor
İLLER BANKASI 1 yıl önce
i̇lbank taserona kadro i̇sti̇yor.hak i̇ş sendi̇kasindayiz hakimizi savunmuyor.
Taşeron Murat 1 yıl önce
Saygıdeğer başkanım,2005'ten beri hastanede taşeron şirkette tekniker olarak çalışıyorum.Çalışmalarınızı o zamandan beri takip ediyorum.Hükümet önce asil işi yapanı kadroya alacağız dedi,Sonra belediyenin işi temizlik orda asıl işi yapan temizlik olduğu için onu alacağız fakat hastanenin işi sağlık olduğu için hastanede çalışanı alnayacağını söyledi.Burada anlatmak istediğim kadro alanların haketmediği değil,3 Aralıkta işe başlayanı aldı,temizliği aldı,güvenliği aldı.Yani asıl işi yapandan başka herkesi aldı.Sterilizasyon,biyomedikal,radyoloji,yemekhane ve şoför gibi bir sürü kesimi sanki ihaleyi biz yapıyormuşuz gibi %70 mağduru etti.2007 de sen temizlikte çalışıyor görünüyosun diye 4B kadroya almayan devletim bugün beni ihale mağduru ediyor.Konuyla ilgili geçmiştede yazı dilekçe yazmadığım yer kalmadı.Sendikanız bizlere ön ayak olmuyor yol göstermiyor,bizleri üye olarak almıyor.2005 ten beri hastanede taşeron çalışıyorum,taşeron bitmedi.Saygılarımla...
Sinop 57 1 yıl önce
Başkanım bizde 12ay olmak istiyoruz meb da çalışıyoz
İsa gül 1 yıl önce
Başkanım 4 Aralık mağdurları için ne yaptınız
İLLER BANKASI 1 yıl önce
i̇ller bankasi taşeron olarak çalişanlar kadro bekli̇yor
Taşeron 1 yıl önce
Vakıfbank ozel guvenliklerinin durumu nedir taseron guvenlik kalmadı deniyor Vakıfbank yaninizdaki guc hala taserona devam ediyor
Osman 1 yıl önce
Asıl işçi onu dan geçme işçi ayrımı yapılıp bir çok hak verilmiyor ağı mesela eflasyon farkı aile yardımı işverene halen para kesiliyor maaş videolarına bakın hastahanede çalışanları yan ödemeler hepsi eksik ve yanlış ayıp ayıp oy alana kadarmış! Ama seçimler bitmedi döner sermayeden dahi para alamıyor sağlıkta çalışan işçi kardeşlerimiz ve daha nice haklardan mağdurlar atama dahi yok bune şakamı !!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın