Hak İş Başkanı Arslan: Taşeronda Yeni Yapmamız Gereken İşler Var

HAK-İŞ Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan katıldığı bir program kapsamında ekonomi gündeminde yaşananlar ve taşeron işçilerin kadroya alınmasına dair gelişmeleri değerlendirdi.

Kamu Personelleri 12.08.2018, 18:59
Hak İş Başkanı Arslan: Taşeronda Yeni Yapmamız Gereken İşler Var

Hak İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, Ankara'da bazı toplantılara katıldı. Burada katıldığı toplantılar kapsamında kürsüye çıkan Mahmut Arslan ekonomi ve taşeron konularına dair değerlendirmelerini kamuoyu ile paylaştı. 

Bu kapsamda yapılması gerekenleri ve yapılacaklara dair açıklamalarda bulunan Hak İş Başkanı Arslan'ın konuşmasının detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. 

'TAŞERONDA YAPILACAK İŞLER VAR'

Mahmut Arslan katıldığı toplantılar kapsamında yapmış olduğu konuşmasında taşeron işçilerin çalıştıkları kurumlarda kadroya alınmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bu konuda çok büyük bir adım atıldığı vurgusunda bulunan Mahmut Arslan işlerin tamamlanmadığını ve yapılacakların olduğunu söyledi. 

“Kadro alma başarısını hep birlikte mücadele ederek başardık. Yeni yapmamız gereken işler de var. O büyük fotoğrafı lütfen hiçbirimiz ihmal etme yelim, unutmayalım. Kamuda işe girmenin ne zor olduğunu sizler daha iyi biliyorsunuz. Türkiye Cumhuriyetinin tarihinde yapılan en büyük reformdur. Bunun farkında ve şuurunda olalım.”

EKONOMİ DEĞERLENDİRMESİ

Hak İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan konuşmasında ayrıca Türkiye'nin son günlerde yaşadığı ekonomik bunalıma dair açıklamalarda bulundu. Bu konuda Türkiye'ye dış güçler tarafından müdahalelerde bulunulduğunu ifade eden Mahmut Arslan yapılması gerekenlere dair görüşlerini paylaştı. Hak İş Başkanı Arslan'ın ekonomi açıklamaları şu şekilde,

“Bundan sonrada bu hassasiyetimizi sendika olarak sürdürmemiz gerekiyor. Bunun için yapılması gereken tüm tasarruf ve dışa bağımlılık tedbirlerini hep birlikte almamız gerekecek. Bunun için sorumlu davranacağız ve harcamalarımızı, yaşam tarzımızı yeniden gözden geçireceğiz. Türkiye, uzun bir süre büyük bir bolluk içerisinde ve ciddi bir refah sürecini yakaladı ama karşımızda büyük bir düşman var ve bizi bırakmıyor. Türkiye’ye yönelik yeni tehditler gündeme geldi.''

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (2)
Kit magduru 12 ay önce
Kitlere kadro ne durumda dhmideyim daha resmi yazi gelmedi ne olacak
iller bankası 12 ay önce
iller bankasında taşeron çalışanları kadro istiyor.hak iş sendikasındayız hakkımızı savunmuyor.