Hak İş Taşeron İşçilerin Kadrolu İşçilerle Aynı Haklara Sahip Olması İçin Çalışma Yürütecek

Hak İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan katıldığı bir etkinlik kapsamında kadroya alınan taşeron işçilerin mali ve sosyal haklarına dair açıklamalarda bulundu. Kadroya alınan işçiler için yeni bir süreç başladığını dile getiren Mahmut Arslan, taşerondan gelen işçilerin kadrolu işçilerle aynı haklara sahip olması gerektiğini ve bunun için mücadele edeceklerini duyurdu.

Hak İş Taşeron İşçilerin Kadrolu İşçilerle Aynı Haklara Sahip Olması İçin Çalışma Yürütecek

Taşeron işçi düzenlemesinin ardından çalıştıkları kamu kurumlarında kadroya alınan taşeron işçiler için mali ve sosyal haklar açıklanmıştı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından açıklanan mali ve sosyal haklar çoğu işçiyi memnun etmemiş ve eleştirilere neden olmuştu. 

Kadroya alınan taşeron işçilerin kadrolu işçilerle aynı haklara sahip olmaları adına dair Hak İş Sendikası yeni bir mücadele başlattı. İşte detaylar,

HAK İŞ SENDİKASINDAN YENİ MÜCADELE

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan konuya dair yapmış olduğu konuşmasında taşeron işçiliğinden kadroya geçen kamu işçileri için mücadele başlatacaklarını açıkladı. Mahmut Arslan, Hizmet-İş Sendikası tarafından gerçekleştirilen Toplu Katılım ve Bilgilendirme Toplantısı kapsamında yapmış olduğu konuşmasında taşeron işçilerin kadrolu işçilerle aynı haklara sahip olması gerektiğini söyledi. 

“Taşerondan kadroya geçen emekçilerin haklarını genişletmek ve kadrolularla aynı haklara sahip olmasını sağlamak için yeni bir mücadele başlatıyoruz. Kadrolu işçilerin hangi hakları varsa, taşerondan gelen kadrolu arkadaşlarımızın da aynı haklara sahip olması için çalışmaya devam edeceğiz” 

YENİ AŞAMAYA GEÇİLDİ

Söz konusu toplantı kapsamında taşeron işçilerin kadroya geçiş süreci ile ilgili değerlendirmelerini paylaşan Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine, Başbakan Binali Yıldırım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Maliye Bakanı Naci Ağbal ve hükümetin çalışmaları sonucu 1 milyona yakın taşeron işçisinin çalıştıkları kurumlarda kadroya alındığını hatırlattı. 

Konuşmasında taşeron işçi sürecinde yeni bir aşamaya gelindiğine vurgu yapan Mahmut Arslan “Bu aşama, yeni arkadaşlarımızın kadrolu arkadaşlarımızla aynı haklara sahip olmasını sağlamıştır” dedi.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2018, 22:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
adaletli olsun
adaletli olsun - 1 yıl Önce

sayın arslan unuttun galiba ki̇t i̇şçi̇leri̇ni̇ büyük bi̇r oranda sendi̇kadan çikiş olacaktir sen kadro almayanlarin peşi̇n düşsen i̇yi̇ olurrr bence

Erkan
Erkan - 12 ay Önce

Demekki seçimlerde oy alana kadarmış 200 bin işçi ile taşlarından geçenler aynı haklara sahip değillermiş akp bu ayrımı yapıyorsa adler eşitlik ilkeli yaşamdan bahsedemeyiz yokmuş demekki akp demedi mi ayrım mahrum olmayacak niye işçiler arasında ayrım var çocukları yokmu bu kesimin ihtiyaçları yokmu nasıl bir ayrımdır bu böyle hayret yahu!!!

Adam
Adam - 12 ay Önce

Kaptilar oylari belediye çalişanlarina kadro madro yok adamsiniz

maskek
maskek - 9 ay Önce

kadrolu işçi gibi aynı hakları bizde istiyoruz..............