Halkbank Memur Alımı 2018 Yılına Mı Kaldı ? (İlan Bekleniyor)

Geçtiğimiz Halkbank personel alımında istihdam şansı bulamayan ve Halkbank bünyesinde iş imkanı isteyen adaylar ilanın bir an önce yayımlanmasını talep ediyorlar. Peki alım ilanı 2018 yılına mı kaldı? Tüm detaylar haberimizde...

Kamu Personelleri 11.10.2017, 09:27 11.10.2017, 14:33
Halkbank Memur Alımı 2018 Yılına Mı Kaldı ? (İlan Bekleniyor)

Bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda Halkbank tarafından personel alımına ilişkin önemli bir açıklama yapılmıştı. Halkbank tarafından yapılan açıklamada 2017 yılının ilk çeyreğinde 1000 personel alımı yapılacağı ifade edilmişti. 

Ayrıca Halkbank tarafından yapılan açıklamada alım yapılacak kadrolarda belirtilmişti. Söz konusu açıklamaya göre Halkbank personel alımı Müfettiş yardımcılığı, iç kontrolör yardımcılığı, uzman yardımcılığı, BT uzman yardımcılığı ve servis görevlisi kadroları için gerçekleştirilecektir.

BAŞARILI OLANLAR GÖREVLERİNE BAŞLADI

Bilindiği gibi daha önce Halkbank'ta 2016 yılının Kasım ayında bir sınav gerçekleştirilerek 500 uzman yardımcısı işbaşı yapmıştı. Ayrıca Halkbank 2016 yılı personel alımında diğer kadrolarda gerçekleştirilen sınavlarda başarılı olan adayların görevlerine başlayacağı da belirtildi. 

"ÖRNEK OLMAYI AMAÇLIYORUZ"

Konu ile ilgili olarak Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkeskinoğlu bir açıklama yapmıştı. Genel Müdür Taşkeskinoğlu açıklamasında "Liyakat ilkesi çerçevesinde belirli aşamalardan geçen adaylarımızla genel müdür yardımcılarımız bizzat görüşüyor. Bu sayede gençlerimiz bizleri tanıma fırsatı buluyor ve bankamızın kapısından içeri girdikleri ilk andan itibaren buradaki sıcaklığı ve samimiyeti birebir yaşıyor. Aramıza yeni yeteneklerin katılmasından çok mutluyuz. Türkiye'deki istihdamın yaklaşık yüzde 75'ini karşılayan KOBİ'lerin en büyük destekçisi olarak, reel sektöre örnek olmayı amaçlıyoruz." ifadelerine yer vermişti.

PERSONEL ALIMI 2018 YILINA MI KALDI?

Halkbank personel alımı son olarak 2016 yılında gerçekleştirildi. 2017 yılında yapılan bir açıklama ile ilk çeyrekte personel alımı yapılacağı belirtildi ancak son çeyreğe girdiğimiz halde Halkbank personel alım ilanını yayımlamadı. Adaylar 2017 yılı bitmeden Halkbank'ın personel alım ilanına çıkmasını talep ediyorlar. Ayrıca adaylardan aldığımız geri bildirimlerde söz konusu personel alımının 2018 yılına kalıp kalmadığı sorgulanıyor. Bu konu hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Söz konusu personel alımı hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı. 

Kamupersoneli.net olarak adayların akıllarındaki soru işaretinin giderilmesine ilişkin yetkililerden bir açıklama yapılmasını talep ediyoruz. Sizlerde konu ile ilgili olarak görüşlerinizi belirtmek isterseniz sayfanın alt kısmından yorum yapabilirsiniz. Ayrıca söz konusu ilan yayımlandığında veya açıklama yapıldığında adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

KAMUPERSONELİ.NET | ÖZEL HABER

Yorumlar (0)