İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan Büyükşehir'e Personel Alımları ve Torpil Açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Otomobilsiz Kent Günü” etkinlikleri kapsamında yapılan yürüyüşün ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. İmamoğlu Medya A.Ş.'ye alınacak 13 kişi için 6 bine yakın başvuru olduğunu söyleyen İmamoğlu, İBB'de işe alınacaklarla CHP içindeki bir yazışma hakkında açıklama yaptı. İmamoğlu, "Partimizin içindeki yazışmayı gördüm. Açıkçası bir cümlesi doğru, ondan sonrası yanlış. Benim nazarımda bir itibarı yok." dedi.

Kamu Personelleri 22.09.2019, 11:30
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan Büyükşehir'e Personel Alımları ve Torpil Açıklaması

İBB Başkanı Ekrem İmamğlu, “Otomobilsiz Kent Günü” etkinlikleri kapsamında yapılan yürüyüşün ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

MEDYA A.Ş.'DE İŞE ALIMLAR

İmamoğlu Medya A.Ş.'de alınacak 13 kişi için 6 bine yakın başvuru olduğunu söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

Medya A.Ş.'ye kaç kişi alınacak. 6 bine yakın başvuru oldu. 13 arkadaşı göreve davet edeceğiz. Bu tabi İstanbul'da değil, tüm Türkiye'deki işsizliğin geldiği noktayı bize gösteriyor. İşe uygun insanları tercih etmeye çalışacak arkadaşlarımız. Tüm iştiraklerimizde liyakati ön planda tutuyoruz. 13 elaman için 6 bine yakın başvuru gerçekten üzücü.

TORPİL İDDİALARI

İmamoğlu İBB'de torpil iddalarıyla ilgili soruya da yanıt verdi. İmamoğlu şunları söyledi:

Partimizin içindeki yazışmayı gördüm. Açıkçası bir cümlesi doğru, ondan sonrası yanlış. Benim nazarımda bir itibarı yok. Doğru da değil. Umuyorum il başkanlığımız bir görüşme ve değerlendirme yapacaktır. Herkes referans yazabilir. Herhangi bir insan da yazabilir. Bunda bir sorun yok. Yanlış bir yazışmadır. Yazan arkadaşımızın bir hatası olsan gerek.

Yorumlar (10)
Kusadasi 3 hafta önce
Torpilin partisi yok hepside yapiyor yapmiyorum diyen yalan soyluyor!!!
Vatandaş 3 hafta önce
CHP CHP döneminde torpil çok oluyor
Fikrimce 3 hafta önce
Hangi parti geliyosa kendi adamını koyuyor
Tatata 3 hafta önce
Chp demek sahtecilik demek
reis 3 hafta önce
kesin öyledir herşeylen yalansınız
İsmail Akar 3 hafta önce
Mademki işçi alacakdınız mevcut çalışanları niye çıkardınız ALLAH BELANIZI VERSİN İMAMOĞLU daha ne diyeyim
Ali TARTAR 3 hafta önce
Vatandaş yazma adını yaz ne kadar cahil ve taraftar olduğunu herkez görsün CHP dönemi ne zaman oldu CHP 1980 ihtilali den sonra kapatıldı yağ tüp kuyruğunda senin o ağababaları nın baya büyük bir parmağı var Kıbrıs ihtilali de uygulanan ambargo sadece CHP den değil rahmetli Eceviy ile koalisyon da olan rahmetli Erbakan vardı torpil diyince aklıma geldi THY den bir gecede 1850 kişi çıkartıldı 2. Gece 870 kişi ve bunların arkası durmadı tek tek kendisinden olmayanları çıkarttılar fetocuları değil onlar müdür şef oldu yerlerine 30 yaşını aşmış kişilerin alınmadığı yere 45 yaşlar bile girdi AKP dönemi bu VATANDAŞ bankamatik çalışıyormu
Halk 3 hafta önce
Chp zihniyeti bozuk düzen sahte ve yalan halk bu chp ye nasıl inanıyor halen Anlamadım hani derler ya deveye diken bunlara oy verene
s.....k..n lazimmis
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın