İBB Başkanı İmamoğlu Görevden Aldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Kararname İle Yeni Göreve Atadı

İstanbul Büyükiehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Daire Başkanı ikenYunus Emre Ayözen'i görevden almıştı. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan yayınladığı bir kararname ile Ayözen'i DHMİ Genel Müdür Yardımcılığına atadı.

Kamu Personelleri 20.09.2019, 10:45
İBB Başkanı İmamoğlu Görevden Aldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Kararname İle Yeni Göreve Atadı

30 yaşında İBB'de daire başkanı, 33 yaşında DHMİ'de genel müdür yardımcısı olan Ayözen ile ilgili olarak Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Yunus Emre Ayözen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Daire Başkanı iken İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından görevden alınmıştı.

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Yunus Emre Ayözen DHMİ Genel Müdür Yardımcılığına atandı.

YUNUS EMRE AYÖZEN KİMDİR?

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdür Yardımcısı olan Yunus Emre Ayözen 2008 yılında Sakarya Üniversitesi İnşaat Fakültesinden mezun oldu. 2008-2011 yılları arasında İTÜ’nde Ulaştırma Mühendisliği üzerine Yüksek Lisans yapan Yunus Emre Ayözen Aydın Üniversitesinde Doktora öğrencisidir.

2008-2015 yılları arasında İBB Ulaşım Planlama Müdürlüğünde çeşitli görevlerde bulunan ve önemli projelerde yer alan yeni Ulaşım dairesi Başkanı 2015 Nisan ayından yeni görevine atanıncaya kadar İBB Trafik Müdürlüğü görevini yürütmekteydi. Yunus Emre Ayözen ayrıca 2008-2015 arasında İBB Gençlik Meclisinde önemli görevler bulundu ve bir süre İBB Gençlik Meclisi Başkan Vekilliği görevini yürüttü.

CUMHURBAŞKANLIĞI KARARI

Yorumlar (2)
Ahmet 4 hafta önce
İşte akp kıyağı AKP'li işten atılır Cumhurbaşkanı kanarname cıkarır kadınlar ölür meclisi gözterir herşeyde akp bahanesi
KUTUP AYISI 4 hafta önce
ŞANSLIYMIŞ