İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Açıklamıştı! Polis Alımında KPSS Baraj Puanı Değişikliği Gelişmesi!

Polis olmak isteyen binlerce kişi 25. Dönem POMEM polis alımında Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) baraj puanının düşürülmesini talep ediyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'da yaptığı açıklamasında önlisans polis alımında KPSS baraj puanının düşürülmesi konusunda yapılan çalışmaları değerlendirdi. İşte Bakan Soylu'nun POMEM polis alımı KPSS puanı hakkında yaptığı açıklaması...

Kamu Personelleri 19.07.2019, 19:54
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Açıklamıştı! Polis Alımında KPSS Baraj Puanı Değişikliği Gelişmesi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 15 Temmuz sürecinde günümüze kadar yaşanan süreçte EGM bünyesinde eksikliklerin ciddi anlamda tamamlandığını ifade etti.

Söz konusu PMYO ve POMEM eğitim sürelerinin 6 aya daha sonra 8 aya çıkarılacağını ifade eden Bakan Soylu tarih vermedi.

Ancak Polis Akademisi Başkanlığına yakın kaynaklardan alınan detaylara göre 24. Dönem POMEM polis alımında adayların 6 aylık eğitimden geçecekleri belirtildi.

2019 yılı Eylül ayının ilk günlerinde yayımlanması beklenen 25. Dönem POMEM polis alımı kapsamında adayların 8 ay eğitimden geçeceği ifade edildi.

Bakan Soylu söz konusu polis alımı hakkında yaptığı açıklamasında KPSS baraj puanı konusunda yapılan çalışmaları değerlendirdi.

Katıldığı televizyon programında detayları paylaşan Bakan Soylu KPSS puanının 70'den 65'e indirilebileceğini işare etti...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamasında önlisans polis alımında KPSS baraj puanının değiştirilebileceği konusunda yaptığı açıklamasında;

"KPSS Önlisans üzerinden polis alımı yapılmıyordu. Biz bu dönem içerisinde önlisans alımlarını da getirdik.

Çünkü; önlisans üzerinden polis almamak büyük bir haksızlıktı. Buraya 70 puan barajını getirdik. Ancak ben 70 puandan daha az alan daha kötü polis olur diyemem.

Yine de çok fazla başvuru olduğu için bir eleme kriteri sunmamız gerekiyordu. Bu kriterlerden de 70 puan barajını tercih ettik. Bu 50'ye, 55'e de düşebilir.

Ancak böyle bir durumda bizim eleme kriterlerimiz daha uzun süreçleri kapsayacak. Bakın, biz şuanda 4 ayda polis yetiştiriyoruz.

Ancak ileride bunu da 6 ay ve sonrasında 8 aya çıkartmak istiyoruz. Dolayısıyla ilerideki günlerde 60-65 dolaylarına düşmesi konusunda değerlendirebiliriz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (7)
Selçuk 1 ay önce
Yaş yükseltsin 35 olsun
MUJDAT 1 ay önce
SAYİN SULEYMAN S. 2019 YİLİ İCERİSİNDE YAPMKS OLDUGUNUZ OZEL GUVENLİK YASASİYLA İLGİLİ DAHA ONCE HAKKİNDA KOVUSTURMAYLA İLGİLİ OLAN MADDEYİ SİMDİ SORUSTURMA VE KOVUSTURMA OLARAK DEGİSTİRDİNİZ.SORUSTURMA ASAMASİ BİLİRSİNİZKİ KİNU NE OLURSA OLSUN KARAKOLDA ADİNİZA DOSYA ACİLDİGİ ANDAN İTİBAREN BASLİYOR. YANİ BUDA GUVENLİKCİLERİN KİMLİKLERİNE KARAR VERİLENE KADAR EL KONULUP ACİGA ALİNMA SEBEBİ OLDU SİMDİ.. A M A C NE OLDU İSCİ CİKARMAKMİ MEYDANLARDANİSCİ ACİGİNİ KAPATTİK DİYE İNSANLARA BAKA BAK YALAN KONUSMAKMİ NİYE BİR POLİSE ASKERİ PERSONELE YADA DEVLET MEMURUNA YAPAMADİN BUNU BİZ GİBİ GARİBANLARA YAPTİN. EKMEGİMDEN ETTİN İKİ COCUK 4 KİSİ YAS 37 İSTE VERMİYORLAR.BAKAN OLMAK YETMİYOR BAYRAMLARDA AGLAMAK NASİL BİSE COCUKLARİNA KARSİ BİLİRMİSİN GEL BİGUN MİSAFİRİM OLDA NASİLMİS YAPTİKLARİNİN SONUCU GELDE GOR... BENDEN BETER OL....
Meryem 1 ay önce
Yaş biraz yukseltilsin
Yaş 35 olsun 4 hafta önce
70 in altında alan adama kötü polis diyemiyorsunuz da 30 yaşin üstünde olana kötü polis diyebiliyor musunuz sayın bakan
Busraa 4 hafta önce
Önlisans 60 olsun 2yilda bir sinava giriyrz ya
Büşra 4 hafta önce
Önlisans 60 olsun lütfen sayın bakanım 2 yılda bir sınava giriyoruz
yiğido 4 hafta önce
ön lisans 60 olsun sayın bakanım