İçişleri Bakanlığı 5 Bin Nüfus Memuru Başvuruları Başladı Mı? Kimler Başvuru Yapabilir?

İçişleri Bakanlığı 5 Bin Nüfus Memuru Başvuruları Başladı Mı? Kimler Başvuru Yapabilir?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde Nüfus ve Vatandaşlkık İşleri Genel Müdürlüğü kapsamında 1100 kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Konu Konu ile ilgili olarak çipli kimlik kartı başvurularının arttığı ve iş yükünün de artmasından dolayı 5 bin nüfus memuru alımı yapılması talep edildi. 

E-Nüfus Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Ali Kart bu konu hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Kart açıklamalarında "1 Ocak 2017 tarihinde tüm ilçe nüfus müdürlüklerinde başlayan çipli kimlik dağıtımı şu ana kadar yaklaşık 37 milyon kişiye ulaşmıştır" ifadelerine yer verdi.

Konu ile ilgili olarak 1600 nüfus memuru alımına ilişkin kadro ihdası yapılmıştı. Sendika tarafından bu alımın yapılması ve ek olarak da 3 bin 500 nüfus memuru alımı yapılması istendi.

Kart ayrıca, adres işlemlerinin e-devlet üzerinden e-devlet şifresi ile yapılabilmesi, göçle gelen vatandaşların adres işlemlerinin göç idaresi tarafından yapılması, emniyet ve kolluk kuvvetlerinde bulunan parmak izi verilerinin tümünün nüfus müdürlüklerine devrinin tamamlanması, kaymakamlık binası dışında hizmet veren nüfus müdürlüklerine güvenlik kadrosu tahsis edilmesini talep etti.

Nüfus memuru alımına ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir açıklama yapmış ve 1100 kamu personeli alımı yapılcağını ifade etmişti. Ancak yaşanan iş yükünden dolayı 5 bin kamu personeli alımı yapılması talep ediliyor. Peki ilan yayımlandığında kimler başvuru yapabilecek? İşte detaylar;

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Birçok devlet memurluğu için aranan 35 yaş şartı nüfus memuru alımlarında da aranıyor. 1 Ocak 2019 tarihi itibari ile ilanın yayınlanacağı baz alınarak 35 yaşını yaşını geçmemiş adaylar başvuru yapabilecek. Tam yaş hesaplaması için 01.01.1984 ve sonrasında doğanlar başvuru yapabilecek. Yani bu tarihlerden önce doğanlar maalesef yaş şartını sağlayamadığı için başvuru yapamayacak. 

Bunun yanı sıra yayımlanacak olan ilanda KPSS şartı da aranacaktır. Bu bağlamda yayımlanacak olan ilanda Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; Lisans mezunları için KPSSP(3), Ön lisans mezunları için KPSSP(93) puan türünden en az 60 puan alma şartı aranacaktır. 

İlanlar yayımlandığında veya bir açıklama yapıldığında anlık olarak bildirim almak için android ve ios ücretsiz mobil uygulamamızı indirebilirsiniz. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2019, 11:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aysen
Aysen - 1 ay Önce

Lütfen yaş şartı esnetilsinnnnnn

Ayten
Ayten - 1 ay Önce

Aynen esnetilsin 35 inde hayat bitiyor sanki

fercan27
fercan27 - 1 ay Önce

Nedir bu yaş 18 yaşındaki akıl başında 35 yaş üstü gerizekalı işe yaramaz mı

Nez
Nez - 1 ay Önce

Başvurular tarihleri ne zamn basliyor

Sevgi
Sevgi - 1 ay Önce

Başvuru tarihleri ne zaman

Kerime
Kerime - 1 ay Önce

Başvurular ne zaman ?

Yusuf
Yusuf - 4 hafta Önce

Başvuru ne zaman

Dilek
Dilek - 3 hafta Önce

Yas sarti kaldirilsin. En az 40 olmali.