25 Temmuz 2018 Çarşamba 16:17
İçişleri Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

İçişleri Bakanlığı tarafından 1117 kamu personeli alımı yapılacağı ilan edilmiş ve bu kapsamda 16- 20 Temmuz arasında başvurular alındı.

İçişleri Bakanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda İçişleri Bakanlığı kamu personeli alımı başvuru sonuçlarının açıklandığı ifade edildi. Aşağıdaki link üzerinden adaylar başvuru sonuçlarına ulaşabilirler. 

BAŞVURU EVRAKLARINI TESLİM EDECEK ADAYLAR TARAFINDAN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR:

1) Askerlik ile ilişkisi olmadığı halde İş Talep Formunu doldururken sınav modülü tarafından otomatik olarak askerlikle ilişkisi olduğu gözüken adayların, askerlik ile ilişkisi olmadığı hususunu belgelendirmesi kaydıyla bu durumunu bir dilekçe ile beyan eden adayların başvuru evrakları ilgili Valilik İl Yazı İşleri Müdürlüklerince teslim alınacaktır.

2) Öğrenim belgesi olarak, (www.turkiye.gov.tr) üzerinden temin edilen mezuniyet belgelerini teslim eden adayların, mezuniyet belgelerinin doğruluğunun https://www.turkiye.gov.tr/belge-dogrulama adresinde veya adayların mobil cihazlarına yükleyebileceği e-Devlet Kapısı’na ait Barkodlu Belge Doğrulama uygulaması vasıtası ile yandaki karekod okutularak kontrol edilmesi kaydıyla Valilik İl Yazı İşleri Müdürlüklerince teslim alınacaktır.

3) Farklı düzeyde öğrenim durumuna sahip adaylardan; “Sınava lisans düzeyinde başvuran adayların öğrenim durumu olarak lisans mezuniyetine ilişkin bölümü, ön lisans düzeyinde başvuran adaylar ise öğrenim durumu olarak ön lisans mezuniyetine ilişkin bölümü seçmeleri gerekirken, ön lisans düzeyinde başvuran adaylardan sehven öğrenim durumu lisans olarak seçen adayların İş Talep Formunun öğrenim durumu ile ilgili kısmında belirtilen lisans diplomaları ile birlikte ön lisans diplomaları da Valilik İl Yazı İşleri Müdürlüklerince teslim alınacaktır.

4) İş Talep Formunda “Görevinizi devamlı yapmanıza engel olabilecek akıl hastalığınız var mı?” bölümünü sehven “Evet” olarak işaretleyen adayların, akıl hastalığı olmadığı hususunu belgelendirmesi ya da akıl hastalığı olmadığı hususunu bir dilekçe ile beyan etmesi halinde bu durumda bulunan adayların başvuru evrakları ilgili Valilik İl Yazı İşleri Müdürlüklerince teslim alınacaktır.

5) İş Talep Formunda “Adli Sicili Kaydı Var mı?” veya “Adli Sicil Arşiv Kaydı Var mı?” bölümünü sehven “Evet” olarak işaretleyen adayların “Adli Sicili Kaydı” veya “Adli Sicil Arşiv Kaydı” olmadığı hususunu belgelendirmesi ya da bu hususu bir dilekçe ile beyan etmesi halinde bu durumda bulunan adayların başvuru evrakları ilgili Valilik İl Yazı İşleri Müdürlüklerince teslim alınacaktır.”

SINAV DETAYLARI 

Peki sınav detayları nasıl olacak? Kamu personeli alımı kapsamında sınavlar nasıl gerçekleştirilecek? Sınav hakkında detaylar ise şöyle:

4/B sözleşmeli büro personeli alımı sözlü olarak tek aşamada yapılır. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar, Bölgesel Sınav Komisyonunun her bir üyesi tarafından;

a) Sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi (50 puan),

b) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü (10 puan) ,

c) Liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu (10 puan),

ç) Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı (10 puan),

d) Genel kültürü ve genel yeteneği (10 puan),

e) Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, konularında (10 puan), olmak üzere 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. 

SÖZLÜ SINAV KONULARI

Başvuru sonuçlarının ardından adaylar sınava tabi tutulacaklardır. Peki kamu personeli alımına ilişkin yapılacak olan giriş sözlü sınavında sorular hangi konulardan gelecek? Konu ile ilgili olarak sorular, Genel Yetenek, Genel Kültür, Anayasa, İdare Hukuku, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi ile İçişleri Bakanlığının görev alanına giren konulardan gelecektir.

Kamu Personeli
Son Güncelleme: 31.01.2019 02:23
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
SSD 2018-07-29 04:06:34

2 senede 87-83 aralığında atanamayan varsa biz ölelim.

Avatar
Magdyr 2018-07-26 17:19:56

Mülakat ne zaman

Avatar
Fatma 38 2018-07-25 20:34:49

Madem 65 alım yapmayacaksın iz neden ilanda 65 tercihe katarsanız bıktım artık hayallerinin yıkılışından kollarim in herseferinde kırılmasından yoruldum nezaman atanacaz

Avatar
Hilal 2018-07-25 18:45:25

Bu ülkede yaşamak, bu ülkede okumak hatta bu ülkede çalışmak bile artık mide bulandırıcı olmaya başladı fazlasıyla. Atananlara baktığımız zaman atananların yan kısmına torpilli ibaresi konulması unutulmuş olsa gerek. 2016 yılı kpss sınavına girip 90 85 civarı puan alıp atanamayan o kadar kişi mi var gerçekten soruyorum. Mümkün mü?? Sınavlarınızda soruların tamamını yapamıyoruz senelerdir giriyoruz kendi halimizde atanamıyoruz diye gerçekten bu kadar aptal olduğumuzu mu düşünüyorsunuz? Yazıkk!!

Avatar
Vatandaş 2018-07-25 18:29:44

Kaç puanla kapattı lisans alanında. Ben kaçırdım başvuruyu. Bilen olursa yardımcı olur musunuz