İçişleri Bakanlığı'ndan Memurların Yurt Dışına Çıkış İzinlerine İlişkin Açıklama

İçişleri Bakanlığı, memurların yurt dışına çıkış izinlerine ilişkin resmi bir yazı yayınladı. Yayınlanan resmi yazıya göre memurlar...

Kamu Personelleri 27.12.2016, 17:23 27.12.2016, 17:35
İçişleri Bakanlığı'ndan Memurların Yurt Dışına Çıkış İzinlerine İlişkin Açıklama
Ülkemizde yaşanan 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Emniyet Genel Müdürlüğü bir resmi yazı yayınlayarak memurların yurt dışına çıkarken yanlarında bir belge bulundurmaları gerektiği açıklandı.

İçişleri Bakanlığı resmi sitesinden yayınladığı resmi yazıyla bakan oluruyla yurt dışına çıkışlarda ayrıca 'yurt dışına çıkışında sakınca yoktur' yazısının alınmasına gerek olmadığını belirtti.

İçişleri Bakanlığı'nın resmi yazısında yer alan açıklama şöyle:

" Hususi ve hizmet damgalı pasaport hak sahipleri ile bu kişilerin eş ve çocuklarının yurt dışına çıkış yapmalarında sakınca olmadığına dair bağlı bulundukları kurum ve kuruluşlardan önceden aldıkları yurtdışına çıkmalarında mahzur olmadığına ilişkin belgeyi, ilgili görevlilere vermek suretiyle yurtdışına çıkışının sağlanacağı ilgi yazılar ile bildirilmiştir.

Yurt dışına Bakan Oluru ile görevlendirilen kişilerden, ayrıca bir belge istenilmeden hudut kapılarından çıkışlarına müsaade edilecektir. "

KAMUPERSONELİ.NET 
Yorumlar (0)