İçişleri Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Sözlü Sınavına Katılacak Adaylar Belli Oldu!

İçişleri Bakanlığı web adresi üzerinden yeni bir duyuru yayımlandı ve 2018 Yılı Kamu Düzeni Ve Güvenliği Uzman Yardımcılığı Girişi kapsamında uygulanacak sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar belli oldu. İşte katılacaklar tam listesi.

Kamu Personelleri 16.10.2018, 12:42 18.01.2019, 20:49 Kerim Solak
İçişleri Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Sözlü Sınavına Katılacak Adaylar Belli Oldu!

2018 Yılı Kamu Düzeni Ve Güvenliği Uzman Yardımcılığı Girişi kapsamında uygulanacak sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar açıklandı.

Ayrıca adayların sözlü sınava katılmak için alt kısımda bulunan yer ve zamanda hazır olmaları gerekiyor.

Diğer yandan sınava girişte kimlik bilgisi kontrolü sağlanması adına Nüfus Cüzdanı veya kimliklerini ibraz edebilecekleri bir belgeyi (sürücü belgesi veya süresi bitmemiş pasaport ) yanlarında getirmeleri talep ediliyor...

Bu bağlamda belgeleri ibraz edemeyen adayların sınava alınmayacağı bildirildi ve konu hakkında hak talep edemeyecekleri duyuruldu.

Ayrıca yayımlanan duyuruda yer alan ifadelerde ise atamaların;

"703 sayılı KHK’nın Geçici 4 üncü Maddesinin üçüncü fıkrasında yer alan; “…Kamu Düzeni ve Güvenliği Uzman ve Uzman Yardımcıları, İçişleri Uzmanı ve Uzman Yardımcılığı kadrolarına… atanır…” hükmüne istinaden,  bahse konu  sınav sonucunda atanmaya hak kazanan adayların İçişleri Uzman Yardımcısı olarak atamaları yapılacaktır." denildi.

SÖZLÜ SINAVLAR NE ZAMAN?

Yayımlanan duyuruda ise sözlü sınavların 1 Kasım 2018 tarihinde Perşembe günü saat 09:30'da uygulanacağı ifade edildi.

Yorumlar (0)