İİBF Mezunlarının Umudu İdari Hakimlik

İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesi mezunlarının kamuya atanma istekleri artarak devam etse de, 2018 yılında açılan sınavlar ve kadro sayıları İİBF mezunlarını hayal kırıklığına uğrattı. Bu negatif tablo içerisinde geçtiğimiz hafta gelen İdari Hâkimlik Sınav ilanı İİBF’ciler için umut ışığı oldu.

Kamu Personelleri 22.10.2018, 16:52 18.01.2019, 00:35
İİBF Mezunlarının Umudu İdari Hakimlik

İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesi mezunlarının kamuya atanma istekleri artarak devam etse de, 2018 yılında açılan sınavlar ve kadro sayıları İİBF mezunlarını hayal kırıklığına uğrattı.

2018 ilanları incelendiğinde şu ana kadar mülakata çağırılan aday sayısı dört bini bile bulmuyor. KPSS sıralamasına takılan yüzbinlerce mezun için yazılı sınava dahi katılmadan kamu kurumlarının kapısı kapanıyor.

Sınava girişte KPSS şartının aranmaması ve İİBF mezunlarına uygulanan kota uygulamasının kalkmış olması İİBF mezunlarını heyecanlandırmış durumda. 

Yeni Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile değişen idari teşkilat yapısı içerisinde İİBF mezunlarına daha fazla kadro tahsis edilmesini dilerken, idari hakimlik sınavı için son başvuru tarihinin 8 Kasım 2018 olduğunu hatırlatmak isteriz. 

Yorumlar (0)