İl AFAD Personelleri Asli Görevlerine Dönecek

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı 81 il valiliğine İl AFAD Müdürlükleri personelinin görevlendirmelerine ilişkin bir yazı gönderdi. Söz konusu yazıda ilgili personellerin başka birimlerde görevlendirildiği belirtilerek bu konuda bazı uyarılarda bulunuldu. İlgili yazıya ilişkin detayları haberimizde paylaşıyoruz.

İl AFAD Personelleri Asli Görevlerine Dönecek

İl AFAD Müdürlükleri personelinin başka birimlerde görevlendirilmemesi için 81 il valiliğine bir yazı gönderildi.

81 İL VALİLİĞİNE YAZI GÖNDERİLDİ

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın Teşkilat ve Görevleri hakkında yapılan değişiklikler kapsamında İl Afet ve Acil Durum Başkanlığına taşra teşkilatı olarak bağlandığı belirtildi. Söz konusu yazıda ayrıca İl Afet ve Acil Durum Müdürlüklerinin kuruluş amacına ve görevlerine ilişkin bilgiler verilerek bu görevler için yeni atamaların az olduğu vurgulandı.

Ayrıca, söz konusu görevleri yerine getiren personellerin, istifa etmesi, emekli olması durumlarından kaynaklı olarak bu görevlerin az sayıda personelle yerine getirilmeye çalışıldığı bildirildi. 

BAŞKA BİRİMLERDE GÖREVLENDİRME YAPILMAMASI TALEP EDİLDİ

İl AFAD Müdürlükleri Personelinin Görevlendirilmemesi Hakkında gönderilen yazıda, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüklerinde kısıtlı sayıda görev yapan personellerin İçişleri Bakanlığının ilgili genelgesine istinaden valilikler bünyesinde oluşturulan Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi'nde GAMER, 112 Acil Çağrı Merkezleri ve başka birimlerde görevlendirildikleri tespit edildiğini aktarıldı.

Bu kapsamda faaliyetlerin ülke genelinde istenilen düzeyde sunulması ve planlanan adımların atılması amacıyla yukarıda belirtilen görevlerde görevlendirilmemesi ve ek görev verilmemesi istendi. Söz konusu personellerin GAMER, sekretarya hizmetlerinin de iptal edilerek Valilikler bünyesinde başka birimlere verilmesi talep edildi.

Kamupersoneli.net - ÖZEL HABER

NOT: Aktif link dahi verilse hiçbir ortamda kullanılamaz.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE