İlanlar Peş Peşe Geldi ! EGM, MEB ve İçişleri Bakanlığına Kamu Personeli Alımı Yapılıyor

Kamu kurumları tarafından Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı ile peş peşe ilanlar yayımlandı. Yayımlanan ilanlar kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve İçişleri Bakanlığı bünyesinde kamu personeli alımı yapılıyor.

Kamu Personelleri 12.03.2019, 14:39 12.03.2019, 15:47 Batuhan
İlanlar Peş Peşe Geldi ! EGM, MEB ve İçişleri Bakanlığına Kamu Personeli Alımı Yapılıyor

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı ile 12 Mart 2019 tarihinde kamu kurumlarının ilanları yayımlandı. Yayımlanan ilanlar kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı bünyesinde kamu personeli alımı yapılıyor. 

İLANLARIN DETAYLARI

Bu bağlamda KPSS şartı aranmaksızın İçişleri Bakanlığı yerel yönetim belediyelere, Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı İl Emniyet Müdürlüklerine ve MEB'e bağlı öğretmenevine kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi.

Mersin Silifke Öğretmenevi kapsamında 2 aşçı alımı yapılacak ve başvurular 18 Mart'a kadar devam edecektir. Bunun yanı sıra Edirne Keşan Belediye Başkanlığı kapsamında greyder operastörü, oto bakım onarımcısı, elektrik teknisyeni ve beko loder alımı yapılmaktadır. Söz konusu ilana başvurular ise 20 Mart'ta sona erecektir.

Ayrıca Niğde Karakapı Belediye Başkanlığı tarafından geçici işçi statüsü kapsamında çöp kamyonu sürücüsü alımı yapılacağı ifade edildi. Bu ilana da başvurular 20 Mart 2019 tarihinde sona erecektir.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi tarafından da personel alımı yapılmaktadır. Üniversite tarafından temizlik görevlisi alımı yapılmaktadır. Adaylar başvurularını 25 Mart'a kadar yapabileceklerdir.

Tüm bunların yanı sıra Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü kapsamında aşçı ve temizlik görevlisi alımı yapılmaktadır. İlana başvurular 25 Mart'ta sona erecektir. Isparta İl Emniyet Müdürlüğü temizlik personeli alımı yapıyor ve başvurular 18 Mart'ta sona erecektir.

Söz konusu ilanlara ulaşmak isteyen adaylar Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünün sitesine girerek TYP bölümünde yukarıda belirtilen kurum isimlerini arama bölümüne yazarak detaylara ulaşabilirler. 

Yorumlar (0)