İş ve Meslek Danışmanı (İMD) Eğitimi Hakkında Genel Şartlar Belli Oldu

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yapılan duyuruda İş ve Meslek Danışmanı eğitimi hakkında genel şartların belli olduğu ifade edildi. Detaylar haberimizde...

İş ve Meslek Danışmanı (İMD) Eğitimi Hakkında Genel Şartlar Belli Oldu

Mesleki Yeterlilik Kurumunun resmi web adres üzerinden yayımlanan duyuruda İş ve Meslek Danışmanı eğitimlerine katılacak olan adaylarda aranacak genel şartların belli olduğu ifade edildi. 

Konu ile ilgili olarak Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yayımlanan duyurunun detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz... 

YAYIMLANAN DUYURU

İş ve Meslek Danışmanı ulusal yeterliliği, MYK Yönetim Kurulunun 19.07.2011 tarihli ve 2011/50 sayılı kararı ile onaylanmış, 21.02.2018 tarihinde ikinci kez revize edilmiştir.

Son revizyonla ilgili ulusal yeterliliğin sınavına girecek olan bireylere yeterlilikte belirtilen eğitim şartını tamamlama zorunluluğu getirilmiştir.

İkinci revizyonda, ulusal yeterliliğin ‘10-Yeterlilik Sınavına Giriş Şartları’ bölümü aşağıdaki şekilde güncellenmiştir.

“Bir yükseköğretim kurumundan en az lisans düzeyinde mezun olmak.

Bu ulusal yeterliliğin A2 ve A3 yeterlilik birimlerinin EK A2-1 ve EK A3-1 kapsamlarında tanımlanan konularda eğitim almış olmak”

İş ve Meslek Danışmanı eğitimine ilişkin genel şartlar belirlendi. Kurs kapsamında en az 100 saat süreli tasarlanmış, örgün veya yaygın öğrenme yoluyla, ulusal yeterlilikte belirtilen konular kapsamında düzenlenen eğitim programlarını tamamlayan adaylar İMD sınavına alınacaklardır.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2019, 20:27
YORUM EKLE