İŞKUR İMD Alımı Mülakat Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Türkiye İş Kurumu bünyesinde görevlendirilecek olan İş ve Meslek Danışmanı alımı için sözlü sınav gerçekleştirilmişti. Adaylara yönelik gerçekleştirilen mülakat sınavlarının üzerinden bir hayli zaman geçmiş olmasına rağmen sonuçlar açıklanmadı. İŞKUR İMD alımı mülakat sonuçlarını haberimizde değerlendiriyoruz.

Kamu Personelleri 19.10.2018, 00:03 18.01.2019, 00:54
İŞKUR İMD Alımı Mülakat Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Hatırlanacağı üzere Türkiye İş Kurumu yayımladığı bir ilan ile İş ve Meslek Danışmanı alımı yapacağını duyurmuştu. 

İlanın yayımlanmasının ardından başvuruda bulunan adaylardan başvuru sonucu olumlu olan adaylar daha sonra mülakat sınavlarına katıldılar. Mülakat sınavlarına katılan İMD adayları mülakat sonuçlarının açıklanmasını bekliyorlar. 

İŞKUR İMD ALIMI MÜLAKAT SONUÇLARININ AÇIKLANMASI BEKLENİYOR

Türkiye İş Kurumu tarafından gerçekleştirilecek olan İş ve Meslek Danışmanı alımları için mülakat sınavlarına katılan adaylar sonuçların biran önce açıklanmasını bekliyorlar. 24 Eylül tarihinde başlayan İŞKUR İMD alımı mülakat sınavları 5 gün sürmüş ve 28 Eylül tarihinde sona ermişti. 

Mülakat sınavlarının üzerinden yaklaşık 3 hafta süre geçmiş olmasına rağmen İŞKUR sözlü sınav sonuçlarını hala açıklamadı. Çok sayıda adayın hayatına yön vereceği sözlü sınav sonuçlarının ise en kısa süre içinde açıklanması talep ediliyor. 

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünün resmi web adresi üzerinden yayımlanan ilanda 1.141'i İş ve Meslek Danışmanı (İMD) olmakla beraber 1078'i Büro Personeli olan toplam 2 bin 219 personel alımı yapılacağı ifade edilmişti. İMD ve Büro personeli alımları için ilan başvuruları 25 Haziran 2018 tarihinde başlamış ve 4 Temmuz 2018 tarihinde sona ermişti. Daha sonra İŞKUR resmi web adresi üzerinden 18 Eylül 2018 tarihinde bir duyuru yayımlanmış ve İMD alımı başvuru sonuçları açıklanmıştı.

Yorumlar (14)
Umutlu imd 1 yıl önce
mülakat sonuçlarının tez vakitte açıklanması gerekiyor. bu işi bu kadar uzatmanın ne gereği var Allah aşkına yaa
halimiz duman 1 yıl önce
Hayatım böyle saçma memurluk alımı görmedim. Niye bu haldeyiz arkadaşlar biliyormusunuz;çünkü ülkemizde cahil sayısı fazla. Anlatmaya gerek yok görüyorsunuz. H
Şefika 13 ay önce
Yeter artık!!!
doruk 1 yıl önce
Artık beklemekten yorulduk lütfen biran önce açıklanmasını istiyoruz
seda 1 yıl önce
sözlü sınav sonucunda türkiye geneli asıl sayısıni, yedek sayısını görebilecekmiyiz
Coşkun 1 yıl önce
Neden buka bekiyoruz nedenn
Mehmet 1 yıl önce
Yine bir şeyler dönüyor
hayat yordun beni 13 ay önce
aylar oldu arkadaş, ben ümidimi kestim, yine nerde işkurun yolunu bilmeyen varsa hatta iş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden bile faydalanmamış varsa onu alırlar hep ofsayta mı düşeceğiz hiç mi gol olmayacak, goooool diye bağıramayacakmıyız,
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın