18 Eylül 2018 Salı 16:54
İŞKUR İMD Alımı Sözlü Sınavına Katılacak Adaylar Dikkat !
banner724

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından bir duyuru yayımlandı ve yayımlanan duyuruda İş ve Meslek Danışmanı alımı başvuru sonuçlarının açıklanacağı ifade edildi. 

Açıklanan başvuru sonuçlarında adayların nerede ne zaman sözlü sınava katılacakları belirtildi. Sonuçlar kapsamında sözlü sınava katılacak olan adaylar için sözlü sınav usul ve esasları da Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı ile yayımlandı. 

SÖZLÜ SINAVA KATILACAK ADAYLAR DİKKAT 

Sözlü sınav usul ve esaslarında "Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Sözleşmeli İş ve Meslek Danışmanı (İMD) Sözlü Sınavına katılmaya hak kazanan adayların; başvuru sonuç belgelerinde belirtilen yer, tarih ve saatte yanlarında fotoğraflı ve geçerli bir kimlik belgesi (Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi, Pasaport, vb.) ile sözlü sınav için hazır bulunmaları gerekmekte olup, bu şekilde hazır bulunmayanlar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır." ifadelerine yer verildi. 

Sözlü sınavda adayın Kurumun görev alanına ilişkin bilgi düzeyi ölçülecektir. Yani aday soru havuzundan 2 soru çekecek ve bu sorulara yanıt verecektir. Bunun yanı sıra Genel yetenek ve genel kültür bilgisi de sözlü sınavda sorulacaktır. Bu testte adaylar soru havuzundan çekecekleri 1 soruya cevap vereceklerdir. Son olarak Muhakeme ve ifade yeteneği, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, ikna kabiliyeti, iletişim becerisi test edilecektir. Bu bağlamda adayın sınav esnasındaki durumu gözlemlenecektir.

Ayrıca sözlü sınavlarda Sınav Komisyonu Üyelerinin her biri tarafından; (a) bendi için elli puan, diğer bentler için ise yirmibeşer puan üzerinden değerlendirilerek adaylara puan verilecektir. Soru havuzundan çekilen sorular ile verilen puanlar ayrı ayrı tutanağa geçirilecek, bunun dışında sınav ile ilgili herhangi bir kayıt sistemi kullanılmayacaktır.

Adayların sözlü sınavlarda başarılı sayılmaları için Sınav Komisyonu Üyelerinin yüz tam puan üzerinden verdikleri puanların aritmetik ortalamasının en az 70'ini almaları gerekmektedir. 

Başarı sırasının belirlenmesinde, sözlü sınav puanı esas alınacaktır. Sözlü sınavda en az 70 puan alan aday sayısı ilan edilen pozisyon sayısından fazla ise, en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere birim bazında ilan edilen pozisyon sayısı kadar asıl ve bir o kadar da yedek aday tespit edilecektir.

Asıl ve yedek listelerde sıralama yapılırken adayların puanının eşit olması halinde, 2016-KPSS Lisans P3 puanı yüksek olan adaya öncelik tanınacaktır.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Son Güncelleme: 18.09.2018 23:53
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.