banner731

İŞKUR İMD ve Büro Personeli Sonuçlarını Açıklamak İçin Neyi Bekliyor ?

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından İMD ve büro personeli alımı için başvurular alınmıştı. Aylar geçmesine rağmen İŞKUR tarafından sonuçlar açıklanmadı. İŞKUR sonuçları açıklamak için neyi bekliyor? Detaylar haberimizde...

Kamu Personelleri 18.09.2018, 11:13 30.01.2019, 19:43
İŞKUR İMD ve Büro Personeli Sonuçlarını Açıklamak İçin Neyi Bekliyor ?

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı ile geçtiğimiz aylarda bir ilan yayımlanmış ve İMD ve büro personeli alımı yapılacağı ifade edilmişti. Söz konusu ilana başvurular alındı ve başvuru sonuçlarının açıklanması bekleniyor.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünün resmi web adresi üzerinden yayımlanan ilanda 1.141'i İş ve Meslek Danışmanı (İMD) olmakla beraber 1078'i Büro Personeli olan toplam 2 bin 219 personel alımı yapılacağı ifade edildi. 

77 GÜNDÜR SONUÇLAR BEKLENİYOR

İş ve Meslek Danışmanı ve büro personeli alımı için başvuru yapan adaylar sonuçların açıklanmasını 77 gündür bekliyorlar. Ancak Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafındansa personel alımı sonuçlarının ne zaman açıklanacağına ilişkin bir açıklama henüz yapılmış değil.

İŞKUR İMD ve büro personeli alımı başvuru sonuçlarının beklendiğine ilişkin sitemize çeşitli geri bildirimler gönderildi. Söz konusu geri bildirimlerde adaylar başvuru sonuçlarını beklemekten diğer personel alım ilanlarına başvuru yapmadıklarını ve bundan dolayı da mağdur olduklarını ifade etti. 

İŞKUR SONUÇLARI AÇIKLAMA İÇİN NEYİ BEKLİYOR?

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü personel alım ilanına başvurular 4 Temmuz'da sona erdi. Bu tarihten bu yana adaylar tarafından başvuru sonuçlarının açıklanması bekleniyor. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü'nün personel alımı başvuru sonuçlarını açıklamak için neyi beklediği de sorgulanıyor.

Konu ile ilgili olarak adayların sonuçların ne zaman açıklanacağına ilişkin bilgilendirilmesi gerekiyor. 77 gündür başvuru sonuçlarını bekleyen adayların daha fazla mağdur edilmemesi ve yetkililer tarafından bir açıklama yapılması talep ediliyor.

Yorumlar (5)
Elif 1 yıl önce
imd açıklanmış büro personeli neden açıklanmıyor hala???
Coşkun tunga 1 yıl önce
Ne bekleniyor yaa
Coşkun tunga 1 yıl önce
Cimere yazim artik yeter yaw
Memati 1 yıl önce
valla bezdik takip etmekten
emre 1 yıl önce
Ya aciklayin be insanda umut bile birakmadiniz