İŞKUR, Nisan’da 2000 İMD Alacak İddiası!

İŞKUR'un Antalya’da yapılan eğitim seminerlerinde bir Genel Müdür Yardımcısının Nisan ayında kurum içi 1000 adet  ve kurum dışı 1000 adet olmak üzere toplam 2 bin İş ve Meslek Danışmanı atayacağız şeklinde bir açıklama yaptığı iddia edildi.

Kamu Personelleri 01.04.2016, 01:44 19.01.2019, 01:31
İŞKUR, Nisan’da 2000 İMD Alacak İddiası!

İŞKUR'un Antalya’da yapılan eğitim seminerlerinde bir Genel Müdür Yardımcısının Nisan ayında kurum içi 1000 adet  ve kurum dışı 1000 adet olmak üzere toplam 2 bin İş ve Meslek Danışmanı atayacağız şeklinde bir açıklama yaptığı iddia edildi.  

Ulusal İstihdam Stratejisinin 3. İzleme ve Değerlendirme Kurulu Taslak Mevcut Durum Raporlarında İŞKUR’un personel ihtiyacı talebinin 2016’da gerçekleşmesi karara bağlanmıştı. İŞKUR, kadro talebini önceki yıl bildirmişti ancak 2015 yılında kuruma atama izinleri çıkmamıştı, söz konusu atama izinlerinin 2016’da gerçekleştirilmesi için karar alınmış olup konuyla ilgili şu ana kadar resmi bir açıklama yapılmamıştır. 

Değerlendirme: 

1)    İŞKUR’un İş ve Meslek Danışmanı talebi olduğu resmi belgelerde mevcuttur. Bu talep 2015 yılında da yapılmıştı.

2)    İş ve Meslek Danışmanlığı atamaları en son 2013 yılında yapılmıştır. Bugüne kadar adayların atama baskısı fazlasıyla olmuştur ama bir sonuç alınamamıştır.

3)    Hem ilk atama bekleyenler hem de kurum içinde İMD alımını bekleyenlerin atama beklentisi yüksek olsa da resmi bir ağızdan bir açıklama gelmeyince iddialar boşa çıkmaktadır ve hayaller yıkılmaktadır.

4)    2014 KPSS puanı geçerliliğini yitirecek, bu yüzden adaylara net açıklamalar yapılmalıdır. İŞKUR, İMD atama planlaması yapıyor mu yapmıyor mu? Nisan ayında veya Mayıs ayında bir İMD ataması olacak mı olmayacak mı? Hem işsiz danışmanlara hem de kurum içi İMD ataması bekleyenler bir resmi açıklamayı hak ediyor diye düşünüyoruz. 

5)    Eğer Nisan ve Mayıs’ta İMD ataması olursa zamanlaması harika olacaktır çünkü adaylar puanlarının geçerliliği sona ermeden atanmış olacaklardır. 

6)    Birçok Bakanlık personel alımlarını Nisan’da gerçekleştirecek veya bir kısmı Haziran’da merkezi yerleştirmede personel alımı yapacak. İŞKUR’un da personel planlamasını açıklaması son derece faydalı olacaktır. Yetkililere adaylar ve mevcut İŞKUR çalışanları adına sesleniyoruz. Atama planlamasıyla ilgili olumlu ve olumsuz bir açıklama yapılsın artık. 

Yorumlar (18)
Göksel 4 yıl önce
Kurum içi Belgeli memur olarak çalışmama rağmen kendim kadar dışarıdan alınacak arkdaşlarıma sevindim. bugüne kadar bekledikler. Allah çalışmalarını boşa çıkarmasın inşAllah nisan ayı içinde işsiz iş ve meslek danışmanlarının ataması olur. Kurum için bekleyenlerinde atanması kuruma pozitif enerji katacaktır. Allah işlerimizi hayra çıkarsın
BAHAR 4 yıl önce
ÇOK GÜZEL HABER TEŞEKKÜRLER
Denwer 4 yıl önce
Güzelmiş. Hatta harika hadi bakalım.
imd 4 yıl önce
sıra yetkililerde artık. nisanda yüzümüzü güldürsünler.
işsiz İmd 4 yıl önce
İşsiz imd ler o kadar cok yorulduk ki artık 2014 kpss puanlarımiz yanmadan is ve meslek danismani atama müjdesi verilsin yetkililerden müjdeli haberlerini bekliyoruz
işsiz imd 4 yıl önce
Kurum içi alımda görev belirsizliği oluşacak ve karagaşaya yol açacaktır. işsizlik yine çift haneli olacaktır. en az 5000 alım gerekiyor kurum dışından.
asım 4 yıl önce
Haberiniz için teşekkür ederiz.
imdnz 4 yıl önce
niçin kurum içinden imd alınmıyor sorusuna bakan çalışmalarını yetersiz bulmuştu ve dışardan alımın haberini vermiş gibiydi şimdi kurum içinden 1000 atama ya tamam ama 3 yıldır atama yapılmamış bir kuruma çok yetersiz ve 3600 kadronun tamamı da kullanılmamış olacak en az 5000 kadro istiyoruz kurum dışına sayın yetkililer... haberleriniizi bekliyoruz atanmak istiyoruz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın