İŞKUR, Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Sonuçları Nasıl Sorgulanır?

Engelli, eski hükümlü, TMY ve normal statüde 5 bin 298 kişinin Sağlık Bakanlığı tarafından istihdam edileceği duyurulmuştu. Bu kapsamda kuraya katılacak kişiler listesi açıklandı. Peki sonuçlar nasıl sorgulanacak? İşte merak edilenler.

Kamu Personelleri 06.10.2018, 09:03 18.01.2019, 22:23
İŞKUR, Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Sonuçları Nasıl Sorgulanır?

Kamupersoneli.net olarak İŞKUR, Sağlık Bakanlığı 5298 personel alım süreciyle alakalı olarak detayları paylaşıyoruz.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet adresi üzerinden geçtiğimiz haftalarda bir duyuru yayımlanmış ve duyuru metninde; Sağlık Bakanlığı bünyesinde görevlendirilecek olan 5298 işçi alımı başvuru sonuçlarının açıklandığı duyurulmuştu.

Bu kapsamda normal, engelli ile hükümlü ve TMY işçi statüsü kapsamında açıklanan sonuçlarda Ankara ve İstanbul sonuç listesi açıklanmıştı.

Ancak İŞKUR daha sonra bir uyarıda bulundu ve diğer illerden başvuruda bulunan adayların sonuç listelerine nasıl erişim sağlayacakları ile alakalı olarak detayları paylaştı.

PEKİ 5 BİN 298 İŞÇİ ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLECEK?

İŞKUR üzerinden açıklanan detaylara 5 bin 298 sağlık işçisi alımına Ankara ve İstanbul için başvuruda bulunanların listeleri duyurulmuştu.

Bizde kamupersoneli.net olarak detayları okurlarımızla paylaşmıştık.

Diğer yandan Ankara ve İstanbul haricinde diğer illerden başvuruda bulunan adayların sonuç listeleri yayımlanmamıştı.

İŞKUR bu konuda bir açıklama yaparak adayların sonuçlara nasıl ulaşacaklarını aktardı. Buna göre İŞKUR üzerinden 5 bin 298 sağlık işçisi alımı sonuçlarına ulaşmak isteyen adaylar başvuru sonuçlarını aşağıda yer alan açıklamayı uygulayarak öğrenebilecekleri ifade edilmişti.

Yorumlar (2)
Hasan 11 ay önce
Engelliyim listede adım yok neden kayıt yaptırdım ama ismim yok
Yusuf 11 ay önce
Personel alimi sorgulama