İŞKUR TCDD 356 İşçi Alımı Kura Sonuçları Açıklandı! İŞKUR TCDD 356 İşçi Alımı Kura Sonuçları Sorgulama Ekranı!

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları resmi internet sitesi üzerinden yeni bir duyuru yayımlandı ve kadrolu 356 işçi alımı kapsamında çekilen kura sonuçları açıklandı. İşte İŞKUR TCDD 356 işçi alımı kura sonuçları sorgulama ekranı...

Kamu Personelleri 30.04.2019, 16:04
İŞKUR TCDD 356 İşçi Alımı Kura Sonuçları Açıklandı! İŞKUR TCDD 356 İşçi Alımı Kura Sonuçları Sorgulama Ekranı!

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları tarafından yayımlanan duyuruda ise;

"Teşekkülümüz işyerlerine alınacak 356 işçi alımı için 25.04.2019 tarihinde Noter huzurunda yapılan kura çekimi sonuçları ve asıl adayların evrak teslim tarihi duyurusu" ifadeleri yer aldı.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları duyurusunun tam metninde ise;

Teşekkülümüz işyerlerinde belirsiz süreli (daimi) iş sözleşmesi ile çalıştırılmak üzere 169 işyerine alınacak; 86 Tren Teşkil İşçisi, 42 Demiryolu Yol Yapım, Bakım ve Onarım Makinesi Operatörü, 188 Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı, 40 Liman Vinç Operatörü (RTG ve SSG)    Olmak üzere toplam 356 işçi için işgücü taleplerimiz işyeri bazında alınacak işçi sayıları belirtilerek İŞKUR da 09.04.2019 - 15.04.2019 tarihleri arasında ilan edilmiştir. 

İşgücü talebimize başvuru yapıp, Ostim Hizmet Merkezince gönderilen nihai listeler incelendiğinde 6 işyerine başvuru yapılmadığı, 90 işyeri için noter huzurunda kura çekilişi ile sözlü sınavına alınacak asıl ve yedek adayların belirlenmesine gerek bulunmadığı, 73 işyeri için sözlü sınavına alınacak asıl ve yedek adayların belirlenmesine gerek bulunduğu tespit edilmiştir. 

73 işyeri için sözlü sınavına alınacak asıl ve yedek adayların belirlenmesi  için "Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik" gereğince 25.04.2019 tarihinde yapılan noter huzurunda kura çekimi yapılmıştır. Yapılan kura çekimi ile sözlü sınavına katılacak TABLO 1 deki 556 asıl ve 487 yedek aday belirlenmiştir. 

TABLO 1 de  bulunan asıl adayların sözlü sınavına katılabilmesi için İŞKUR ilanında belirtilen şartları taşıyıp taşımadıkları kontrol edilecektir. 
 
İŞKUR’ca gönderilen  listede bulunan kişilerden istenen şartları taşımayanların başvuruları kabul edilmeyecek ve sözlü sınavına alınmayacaktır. Başvurusu kabul edilmeyenler için tutanak düzenlenecek ve İŞKUR a bildirilecektir. 

Bu nedenle, TABLO 1 de bulunan  asıl adayların adları karşısında belirtilen tarih ve saatlerde aşağıda istenilen evraklarını TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Anafartalar Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresine gelerek teslim etmeleri gerekmektedir. İstenilen evrakları süresi içerisinde teslim etmeyen veya ilanda belirtilen şartları taşımayan adayların yerine, yedek adaylar yedek sırasına göre evrak teslimine çağrılacaktır.  

İSTENEN BELGELER 

1- Meslek Lisesi Diploma fotokopisi, (aynı zamanda ön lisans ve lisans mezunu adaylar ön lisans ve lisans diploma fotokopisi getirecek.) 

2-T.C. Kimlik numarası bulunan Adli Sicil Kaydı (Cumhuriyet Savcılığı veya e-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr.  adresinden alınacak, adli sicil kaydı olanlar her sicil kaydı ile ilgili mahkeme kararını getirecektir.), 

3- Devam eden eğitim durumu olanlar durumunu belirtir belge, 

4- Nüfus cüzdan fotokopisi, 

5- Askerlik durum belgesi (Askerlik Şubesi veya e-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr.  adresinden alınacaktır. Alınacak belgede terhis, tecil, bedelli veya muaf olduğu belirtilmiş olacaktır. Askerlik çağında olmayanlar durumlarını dilekçe ile bildirecektir.), 

6- Öncelikli Belgesi (Kamuda daimi işçi iken ayrılan, askerde üstün başarı belgesi alan v.b) 7- İş Talep Bilgi Formu (TCDD web sitesinde yayınlanmıştır. Resimli ve eksiksiz olarak doldurulacak) 

8- Güvenlik Soruşturması Arşiv Araştırması Formu (TCDD web sitesinde yayınlanmıştır. Resimli ve eksiksiz olarak bilgisayar ortamında 1 adet doldurulacaktır.) 

KURA SONUÇLARI VE TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (2)
samet 6 ay önce
arkadaşlar kura ve yedekte ismi olmayan çıkmış bu kayirma mi