İstihdam Sözü Veren Bakanlıkların ve Özel Kurumların Personel Alım İlanları Bekleniyor

Sağlık Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve birçok kurum istihdam seferberliği kapsamında binlerce personel alım sözü verdiler. Bu kapsamda Bakanlıklar ve özel kurumlardan personel alım ilanları bekleniyor.

Kamu Personelleri 20.02.2017, 17:38 04.02.2019, 14:48
İstihdam Sözü Veren Bakanlıkların ve Özel Kurumların Personel Alım İlanları Bekleniyor

Bilindiği üzere birçok bakanlık ve özel kurum Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilen istihdam seferberliğine katılacaklarını belirtmişlerdi. Konu ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve birçok özel kurum istihdam seferberliği kapsamında personel alımı yapacaklarını ifade etmişlerdi.  

Konu ile ilgili olarak Adalet Bakanlığı 10 bin personel, Sağlık Bakanlığı 46 bin 500 personel alımı yapacak. Sağlık Bakanlığı 46 bin 500 personelin 16 bin 500'ünü sağlık personeli olarak 13 binini doktor olarak (bunun için Maliye Bakanlığından kadro talep etmeye gerek yok) ve 17 binini de taşeron olarak istihdam edecek. Ayrıca bunların yanı sıra birçok kurum istihdam seferberliğine binlerce personel alımı sözü vererek katıldılar. Hangi kurumun ne kadar personel alımı sözü verdiğini aşağıda kamupersoneli.net olarak paylaşıyoruz. 

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI

Sağlık Bakanı Recep Akdağ personel alımları hakkında yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer vermişti;

Maliye Bakanlığı ile yaptığımız görüşmelerde 16 bin 500 personel istihdamı için anlaşmış durumdayız. Bu sayının üstüne eklemek istiyorum. Çünkü yeni hastaneler yapıyoruz. Yeni hastaneler için 3 bin 900 personel alımını Mart ayında tamamlayacağız. Kalan kısmını da 2017 yılı içinde tamamlayacağız. Alım yapacağımız 16 bin 500 kişinin içinde doktorlar bulunmuyor. Ayrıca bu yıl aşağı yukarı 13 bin doktor istihdam edeceğimizi düşünüyoruz. Tahminen 17 bin civarında da şirket çalışanı alımı yapacağız.

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI

Adalet Bakanlığı tarafından ise 2017 yılında 10 bin personel alımının yapılması planlanıyor. Adalet Bakanlığında 3500 hakim ve savcı alımına ilişkin sınav süreci devam ediyor. Ayrıca Adalet Bakanlığına Haziran ayında 2750 hakim ve savcı daha alınacak. Adalet Bakanlığı tarafından 5 bine yakın da zabıt katibi ve infaz koruma memurunun alınması planlanıyor.

Yorumlar (0)