İYİ Parti 3600 Ek Gösterge Sözünün Tutulmasını Talep Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimlerden önce yapmış olduğu açıklamalarında bazı kamu personellerine 3600 ek gösterge açıklamasında bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklamalarına yönelik İYİ Parti'den yeni bir açıklama geldi. İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur konuya ilişkin yapmış olduğu açıklamasında, AK Parti'nin ek gösterge sözünü tutmasını istedi.

Kamu Personelleri 19.10.2018, 02:24
İYİ Parti 3600 Ek Gösterge Sözünün Tutulmasını Talep Etti

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, TBMM Genel Kurulu'nda yapmış olduğu konuşmasında bazı kamu personellerine 3600 ek gösterge verilmesine dair açıklamalarda bulundu. 

Bu konuda yapmış olduğu değerlendirmelerinde AK Parti'nin sözünü hatırlatan Aylin Cesur, hükümetin 3600 sözünü en kısa sürede yerine getirmesi gerektiğini ifade etti. 

İYİ PARTİ'DEN EK GÖSTERGE AÇIKLAMASI

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur yapmış olduğu konuşmasında AK Parti milletvekillerine yönelik bir çağrıda bulundu. 3600 ek göstergenin çıkarılmasını talep eden Aylin Cesur konuya dair şu ifadeleri kullandı. 

"Bu yollarda meşakkatli olarak çalışan 25 bin trafik polisi ve 230 bin polis memurumuz var. Bu, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı personelinin İçişleri Bakanlığına bağlanması sonrası mağdur olmamaları için Türk Silahlı Kuvvetlerinin ödenek haklarından yararlandırılmasını teklif ediyorsunuz. Biz buna karşı değiliz ama neden İçişleri Bakanlığının kendi personelinin şartlarını da düzenlemiyorsunuz ve 3600 ek gösterge sözü verdiniz, neden sözünüzü tutmuyorsunuz?

Sizlere, hepimizin övündüğü, en çok da tabii ki tüm, her yerde arka planda kullandığınız rahmetli şehit Fethi Sekin'den bir hatırlatma yapmak istiyorum. 5 Ocak 2017 yılında bomba yüklü araçla gelen teröristlere göğsünü siper etti, Motosikletli Şahinler Timinden Trafik Polisimiz Fethi Sekin rahmetli oldu 3 çocuğunu geride bırakarak. Soruyorum: Emekli olunca alacağı 2.700 lira için aramızda gövdesini siper edecek kaç kişi var acaba? O yüzden 3600 sözünüzü tutmanız için tekrar hatırlatmada bulunmak istiyorum sayın iktidar partisi vekillerine."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)