İzmir Valiliği 750 Bekçi Alımı Başvuru Süresi Uzatıldı

İzmir Valiliği bünyesine 750 çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapılıyor. Söz konusu başvurular 26 Kasım 2017 tarihinde sona eriyordu ancak Valilikten yapılan yazılı açıklama ile başvuru süresinin uzatıldığı ifade edildi.

Kamu Personelleri 25.11.2017, 11:59 08.02.2019, 22:09
İzmir Valiliği 750 Bekçi Alımı Başvuru Süresi Uzatıldı

İzmir Valiliği bünyesine 750 çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapılıyor. Söz konusu başvurular 26 Kasım 2017 tarihinde sona eriyordu ancak Valilikten yapılan yazılı açıklama ile başvuru süresinin uzatıldığı ifade edildi. 

İzmir Valiliği, Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile bir ilanını yayımlamış ve 750 çarşı ve mahalle bekçisi alımının yapılacağı ifade edildi. Söz konusu alımların İzmir'in hangi ilçeleri için gerçekleştirileceğini kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

ALIM YAPILACAK İLÇELER

İzmir Valiliği tarafından yayımlanan çarşı ve mahalle bekçisi alımlarının İzmir'in "Bornova, Buca, Karşıyaka, Konak Balçova, Çiğli, Gaziemir, Narlıdere, Güzelbahçe, Bayraklı ve Karabağlar" ilçeleri için gerçekleştirileceği ifade edildi. 

BAŞVURULARDA ARANAN GENEL ŞARTLAR

Bunun yanı sıra İzmir Valiliği tarafından Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile yayımlanan ilanda genel şartlar da belirtildi. Söz konusu ilana ilişkin Erkek ve Türk vatandaşı olmak, En az lise veya dengi okul, Ön Lisans, Lisans veya Lisansüstü mezunu olmak, Askerlik ödevini bitirmiş olup 30 yaşından büyük olmamak, Görevini yapmaya engel olabilecek bir hastalık veya engeli bulunmadığını sağlık kurulu tarafından verilmiş raporla belgelemek, Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’nci maddesindeki şartları taşımak, Türk toplum telakkilerine (anlayışına) göre kötü şöhretli tanınmamak, Kamu haklarından mahrum olmamak veya kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkum bulunmamak, Müracaat ettiği il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak, En az 167 cm boyunda olmak, Herhangi bir hastalığa bağlı olmaksızın, beden kitle indeksi 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak" şartlarına haiz olan adaylar ilana başvuru yapabilecektir.

BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI

İzmir Valiliği 750 çarşı ve mahalle bekçisi alım ilanına başvurular 26 Kasım 2017 tarihinde sona erecekti ancak Valilik tarafından yayımlanan duyuruda başvuru süresinin uzatıldığı belirtildi. İzmir Valiliği tarafından yapılan duyuruda "Çarşı ve Mahalle Bekçiliği başvuru süresi 28 Kasım 2017 günü saat:17:30'a kadar uzatılmıştır." ifadelerine yer verildi. 

Yorumlar (5)
A 2 yıl önce
Diyarbakir icin alim olacakmi
Selim 2 yıl önce
Peki listeler ne zaman açıklanir
Sahın 1 yıl önce
İzmir bekcı alımı olcakmı
Serkan 1 yıl önce
Ne zaman aciklanacak
Serkan 1 yıl önce
Izmir bekci alimi varmi