Jandarma Genel Komutanlığı ve 222 Sivil Memur Alımı Başvuru Sonuçlarının Açıklanması Bekleniyor

Jandarma Genel Komutanlığı ve Jandarma Sahil Güvenlik Akademisi 222 memur alımı başvuru sonuçları adaylar tarafından heyecanla bekleniyor. Peki başvuru sonuçları açıklandı mı? Tüm detaylar ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

Kamu Personelleri 11.12.2017, 17:02 08.02.2019, 22:55
Jandarma Genel Komutanlığı ve 222 Sivil Memur Alımı Başvuru Sonuçlarının Açıklanması Bekleniyor

Jandarma Genel Komutanlığı ve Jandarma Sahil Güvenlik Akademisi 222 memur alımı başvuru sonuçları adaylar tarafından heyecanla bekleniyor. Peki başvuru sonuçları açıklandı mı? Tüm detaylar ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

Jandarma Genel Komutanlığı ve Jandarma Sahil Güvenlik Akademisi "Mühendis, Mimar, Uzman Mütercim, Avukat, Veteriner pozisyonlarında yapılacak. Ayrıca alım yapılacak diğer pozisyonlar şöyle: Aşçı, Bahçevan, Berber, Terzi, Hizmetli, Memur, Grafiker, Hemşire, Teknisyen, Kasap, Zabıt Katibi" kadroları için toplam 222 sivil memur alımı yapılması için bir ilanını yayımlamıştı. Yayımlanan ilana başvurular 7 Kasım 2017 ile 28 Kasım 2017 tarihleri arasında  gerçekleştirildi.

Jandarma Genel Komutanlığı sivil memur alımında birçok kadro bulunuyor ancak adaylar sadece bir kadroya başvuru yapabildiler. Ayrıca adaylar başvurularını sadece elektronik ortamda gerçekleştirdiler, şahsen veya posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmedi.

Bunun yanı sıra söz konusu sivil memur alımında adaylar Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) şartı da arandı. KPSS'den 50 puan ve üzeri alan adaylar Jandarma Genel Komutanlığı sivil memur alım ilanına başvuru yapabildi. 

BAŞVURU SONUÇLARININ AÇIKLANMASI BEKLENİYOR

Jandarma Genel Komutanlığı 222 sivil memur alımı için başvuru kılavuzu da yayımlanmıştı. Yayımlanan başvuru kılavuzunda personel alımı takvimi belirtildi. Yayımlanan takvime göre başvuru sonuçları 11 Aralık 2017 tarihinde yani bugün açıklanacak. Başvuru sonuçlarının bugün açıklanacağı kılavuzda belirtildi ancak sonuçlar hala açıklanmadı. Adaylar söz konusu sonuçların açıklanmasını beklerken mağdur olduklarını ve bilgisayar başından kalkmayıp mobil cihazları üzerinden anlık olarak takipte olduklarını ifade ediyorlar. Bu kapsamda başvuru sonuçlarının bir an önce açıklanması gerekmektedir. 

Jandarma Genel Komutanlığı sivil memur alımı başvuru sonuçları açıklandığında adayları sitemiz ve mobil uygulamalarımız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından mesai saatinin dolmasına rağmen 222 sivil memur alımı başvuru sonuçlarının hala açıklanmaması hakkında görüşleriniz neler? Görüşlerini belirtmek ve diğer adaylarla tartışmak için TIKLAYIN.

PERSONEL ALIM TAKVİMİ DETAYLARI

Tüm bunların yanı sıra Jandarma Genel Komutanlığı sivil memur alımı başvuru sonuçları açıklandıktan sonra 2 Ocak 2018 ile 12 Ocak 2018 tarihleri arasında uygulamalı mülakat sınavı gerçekleştirilecektir. Yapılacak olan onayların ardından başarı sırası duyurulacak. Daha sonra ise sağlık raporları alınacak ve kayıt kabul işlemleri başlayacak.

MÜLAKAT DETAYLARI

Mülakatlar Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (Beytepe/ANKARA) adresinde saat 08.30'da başlayacaktır. Adaylar gerekli kontrollerin yapılması için mülakat tarihinde saat 08.00'da belirtilen adreste olmaları gerekmektedir. 

Adaylar mülakata gelirken yanlarında bazı belgeler bulunduracaklardır. Bu belgeler söz konusu kılavuzda "diploma ve geçici mezuniyet belgesi (noter onaylı), 2 adet nüfus cüzdanı fotokopisi, 2016 KPSS sonuç belgesi, 12 adet renkli vesikalık fotoğraf, personelde aranan niteliklerle ilgili belgeler, askerlik durum belgesi, adli sicil kaydı, ikametgah belgesi, şehit, malül ve muharip gazi eş ve çocuklarının, anne, baba veya eşinin Şehit/gazi olduğunu gösterir belge" olarak belirtilmiştir. Adaylar bu belgeleri diploma fotokopisi en altta olacak şekilde sıralayıp dosya halinde getireceklerdir.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Yorumlar (5)
ozlem 2 yıl önce
Yazık ama bu insanlara. Verilen tarihte açıklanması gerekirdi. Gerçekten çok Üzgünüm. Zaten mülakata girecegimden umut yok.
Emre 2 yıl önce
Bugün açıklanmıycak gibi
Seval 2 yıl önce
Jandarmada zamanında açıklama yapmiyorsa diğer kurumları boşu boşuna beklemeyeyim.....
Sema 2 yıl önce
Açıklandı sonuç ama bugün neye yarar hizmetli gurubuna bile giremedim hani nerde en az 50 puanla alınıyordu kpss puanı benim 58 di kazanamadim
kadir 2 yıl önce
arkadaşlar her kiriter uyuyor.başvuru yapamadim.nasip