Jandarma Uzman Erbaş Alımı Yapıyor ! JÖH Alımı Yapılıyor Mu?

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda KPSS en az 50 puan ile uzman erbaş alımı yapılacağı ifade edildi. Peki söz konusu ilan kapsamında JÖH alımı yapılıyor mu? İşte detaylar...

Jandarma Uzman Erbaş Alımı Yapıyor ! JÖH Alımı Yapılıyor Mu?

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından bir ilan yayımlandı ve yayımlanan ilanda sözleşmeli uzman erbaş alımı yapılacağı ifade edildi. Ön başvuru yapan adayların çağırılma önceliklerine yönelik olarak sınav tarihleri ve sınav alanları kapasitesine göre 40 bin adaya çağrı yapılacağı bildirildi.

İLANIN DETAYLARI

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan ilan kapsamında 20 bin kişinin KPSS'den (P3, P93, P94) en az (50) puan almış olması olurken 20 bin kişinin ise KPSS‟ye hiç girmemiş olması ve sınava girenler arasından 50 puandan az alanlar arasıdan seçim yapılacağı ifade edildi. Bunun yanı sıra adaylarda bazı şartlar aranmaktadır.

Buna göre adayların T. C. vatandaşı olmaları gerekiyor. Söz konusu ilanda en az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği belirtildi ve yaş şartı oalrak 4 Nisan 2019 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış olmak ve 27 yaşını bitirmemiş olmak zorunlu. Yaş tarihi ise; (04 Nisan 1999 (dahil) - 01 Ocak 1992 (dahil) tarihleri arasında doğanlar) olarak açıklandı.

Başvuru yapacakların askerlik yapmış olmasına gerek yok. Ancak askerlik hizmeti yaptığı esnada başvuru yapacakların birlik komutanlıkları tarafından düzenlenen nitelik belgesinden (80) puan ve üzeri not almış olmaları zorunlu.

İlana başvurular 19 Mart'ta başlayacak ve adaylar başvurularını 4 Nisan'a kadar yapacaklardır. 

Ayrıca Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan ilanda JÖH alımı yapılıp yapılmayacağı da belirtilmedi. 

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2019, 16:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sefa
Sefa - 3 ay Önce

Askerlik yapanların terhis tarihi gecmiş diye almıyosunuz askerlik yapmayanı alıyosunuz yasımız 26 yanlız terhis 2 ayla kurtarmıyor terhis lütfen kaldırın girelim biz 15 ay boyunca vatana en iyi sekilde hizmet ettik ve her daim hizmet etmeye hazırız lütren tezkereyi kaldırın