Jandarma Uzman Erbaş Alımı Yapıyor! Peki Uzman Erbaşlar Ne Kadar Maaş Alır?

Jandarma Genel Komutanlığı yayımladığı bir ilan ile 2375 Uzman Erbaş alımı yapacağını duyurdu. Belirli başvuru koşullarını sağlayan adayların başvuru yapabileceği Uzman Erbaş alımlarına dair merak edilen konular arasında Uzman Erbaşların ne kadar maaş aldığı konusu. Detayları haberimizde inceliyoruz.

Kamu Personelleri 14.07.2018, 20:35 31.01.2019, 23:27
Jandarma Uzman Erbaş Alımı Yapıyor! Peki Uzman Erbaşlar Ne Kadar Maaş Alır?

Jandarma Genel Komutanlığı yayımladığı bir ilan ile 2375 uzman erbaş alımı yapacağını kamuoyuna duyurdu. 

JANDARMA UZMAN ERBAŞ ALIMI YAPIYOR

Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan alım ilanında yer alan detaylara göre en az ilkokul mezunu adayların başvuru yapabileceği alım ilanında yaş şartı da bulunuyor. En fazla 27 yaşındaki adayların başvuru yapabileceği ilana adaylar başvurularını 30 Temmuz tarihine kadar yapabilecekler. 

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan söz konusu alım ilanına dair merak edilen diğer bir konusu ise uzman erbaşların ne kadar maaş aldığı sorusu. İşte detaylar;

UZMAN ERBAŞLAR NE KADAR MAAŞ ALIYORLAR

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan ilanda çeşitli branşlardan alınacak Uzman Erbaşlar ülkenin farklı şehirlerinde görev yapacaklar. Uzman Erbaşların maaşları da görev yaptıkları şehirler ve çalışma süresine göre değişkenlik gösteriyor. Bu kapsamda göreve başlayan yeni bir Uzman Çavuş eğer batıda bir şehirde görev yapıyorsa ortalama 3 bin 500 TL maaş alıyor. Ancak doğuda ve yurt dışı gibi görevlerde yer alan uzman erbaşların maaşları 6 bin TL'ye kadar çıkabiliyor. 

UZMAN ERBAŞLARIN MAAŞLARINA NİSAN AYINDA DÜZENLEME YAPILDI

Nisan ayı ortalarında çıkarılan 2018 Yılı Yan Ödeme Kararnamesi ile uzman erbaşların maaşlarında artırıma gidilmişti. Yayımlanan kararlarda Türk Silahlı Kuvvetlerinde görevli personellerin maaşlarına ortalama 400 lira seviyesinde bir zam yapılmış ve uzman erbaşlarda bu zamdan yararlanmışlardı. Bu zamdan önce ise Uzman Erbaşların ortalama maaşları 3 bin 100 lira civarındaydı. 

Yorumlar (3)
Ahmet 1 yıl önce
Keske maaş kadar calısma koşullarından da bahsetseniz her sey para mı acaba
Samet 1 yıl önce
İlk olarak netten basvurumu yapmamız lazım.askeriyeye başvuru olmuormu
Murat 1 yıl önce
Net uzerinden basvuru yapacaksn kardesim