Kadroya Alınan Bir Milyon Taşeron İşçiye Toplu İş Sözleşmesi Yapılacak

Hak İş Sendikalar Konfederasyonu Başkanı Mahmut Arslan yapmış olduğu bir açıklama ile kadroya alınan taşeron yaklaşık bir milyon işçiye yönelik önemli açıklamalarda bulunarak toplu iş sözleşmesi yapılacağını duyurdu.

Kadroya Alınan Bir Milyon Taşeron İşçiye Toplu İş Sözleşmesi Yapılacak

Hak İş Sendikalar Konfederasyonu Başkanı Mahmut Arslan CHP’li ekonomi heyeti ile HAK İŞ Sendikası'nda bir görüşme gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen görüşme sonrasında ise HAK İş tarafından toplantıya ve Mahmut Arslan'ın konuşmasına dair önemli açıklamalara dair paylaşımlarda bulunuldu. 

Ekonomi ve taşeron işçilere yönelik önemli ifadelerin yer aldığı açıklamalarda en dikkat çekici nokta ise taşeron işçilere toplu iş sözleşmesi yapılması noktasında oldu. 

ENFLASYON DEĞERLENDİRMESİ

Hak İş Başkanı Mahmut Arslan konuşmasının başında işsizlik ve enflasyon konusuna dair önemli açıklamalarda bulundu. Enflasyon konusunda en çok işçi kesimin etkilendiğini ifade eden Hak İş Başkanı Arslan konuya dair şu ifadelere yer verdi. 

“Sayın Cumhurbaşkanımız ve bakanımız ile yaptığımız görüşmede acilen Üçlü Danışma Kurulu’nun toplantıya çağrılması talebinde bulunduk. İş Yasasına göre belli dönemlerde toplanması gereken Kurulun ekonomik olarak sıkıntılı günler geçirdiğimiz bu dönemde toplanmasını ve sorunların masaya yatırılmasını istiyoruz. Hükümetimizin enflasyon konusundaki mücadelesini destekliyoruz. Çünkü enflasyonun en büyük mağduru işçilerdir. Enflasyonla mücadelede HAK-İŞ olarak istekli, arzulu ve kararlıyız”

TAŞERON İŞÇİLERE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ YAPILACAK

Hak İş Başkanı Mahmut Arslan konuşmasında ayrıca 2019 yılında kamu çalışanlarına yönelik toplu iş sözleşmesi yapılacağını vurgulayarak bu kapsamda kadroya alınan 1 milyon taşeron işçiye toplu iş sözleşmesi yapılacağını hatırlattı. 

“Yaklaşık 200 bin kamu ve 696 sayılı KHK ile taşerondan kadroya geçen işçilerin toplu sözleşmesi yapılacak. Sözleşmeler yapılırken yüksek enflasyonun dikkate alınmasını, özellikle de işçi emeklilerinin yüksek enflasyon karşısında korunmasını talep ediyoruz”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Soner
Soner - 8 ay Önce

Diğer 4d'li iscilerle eşit ücret ve özlük haklarimizi istiyoruz.cok şey değil haklarımız verilsin

Ebu Musab
Ebu Musab - 9 ay Önce

Memurlar ile aynı işi yapıyorsunuz ama aynı şartlarda kadroya girmediniz Memur olmak için kpss den 90 puanın üstünde almak gerekirken siz beleşten yerleştiniz onuda sorgulayalım

Orhan vahap GÜLBAHÇE
Orhan vahap GÜLBAHÇE - 9 ay Önce

Bu sözleşmede özel idare ve belediyelerinde kapsıyormu çünki sanıyorum en çok bizler madur olduk bu süreç ve geçişlerde

Mine
Mine - 9 ay Önce

Hak adamet yerini bulmalı memurla aynı işi yapıyoruz ücretlede eşit olmalı

Taseron
Taseron - 9 ay Önce

Koca bir YALAN HUKUMET YALAKASI HAK IS YENI SOZLESME YALAN BALONUNU SALDI GOKYUZUNE...

4d iscisi
4d iscisi - 9 ay Önce

Memura gelince zam olur 4d gelince zam durur donersermayeden faydalanmak istiyoruz

Beledoyeci
Beledoyeci - 9 ay Önce

İnşAllah seçimde önce olur yoksa durum kötü

Ali
Ali - 9 ay Önce

200 kamu kurumuna toplu iş sözleşmelerini yapıyorsunuzda bu belediyelere niye toplu iş sözleşmelerini niye yapmıyorsunuz ne yol parası ne yumak parası ne çocuk parası asgari ucretden devam.