Kadroya Alınan Taşeron İşçilere 700 ile 1100 TL Tediye Hakkı

Kamu kurum ve kuruluşlarında kadrolara alınan taşeron işçilerin en çok önemsediği konuların başında tediye hakkı geliyor. Bir süre oldukça tartışılan konuya dair detayları siz okuyucularımıza soru cevap şeklinde aktarıyoruz.

Kadroya Alınan Taşeron İşçilere 700 ile 1100 TL Tediye Hakkı

Hatırlanacağı üzere kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan taşeron işçiler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca hazırlanan düzenleme kapsamında çalıştıkları kurumlarda kadrolara alınmışlardı. 

Yüzbinlerce taşeron işçisi kadroya alınırken en çok merak edilen konuların başında taşeron işçilere sağlanacak mali ve sosyal haklar konusu yer alıyordu. 

TAŞERON İŞÇİLERE TEDİYE HAKKI

Bu konu üzerinde de çalışmalar yürüten Çalışma Bakanlığı, taşeron işçilerin mali ve sosyal haklarını kendisine ait internet sitesi üzerinden yayımlamıştı. (İlgili Haberimiz İçin TIKLAYINIZ)

Taşeron işçilere sağlanacak mali ve sosyal haklar kapsamında, kamu işçilerine sağlanan 52 günlük ilave tediye hakkı oldukça konuşulmuştu. Akşam'da yer alan bir habere göre konusu sizlere soru cevap şeklinde aşağıda aktarıyoruz. 

Soru: Bakanlıkta temizlik işçisiydim kadroya geçirildim. İlave tediye adı altında bir ödeme alacağımız söylendi. Bu ödemeyi alabilecek miyiz?

Cevap: Görev yaptıkları kamu kurumlarında kamu işçisi olma hakkını kazanan kişiler, kamu işçilerine sağlanan haklardan yararlanmaya başlayacak. Bu haklardan belki de en önemlisi ilave tediye. Kadroya geçen taşeron işçiler, kamu işçisi olacakları için ilave tediye hakkından yararlanmaya başlayacak. Devletin kamuda işçi statüsünde çalışanlara ödediği ilave tediye, kadroya geçen taşeron işçilerine de ödenecek. Bu yıl ilave tediyelerin ilk yarısı 26 Ocak’ta ödendi. İkinci yarısıysa dün ödendi. 39 günlük tediye hakkı 700 TL ila 1100 TL arasında değişecek.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 19:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
taşaron
taşaron - 1 yıl Önce

belediyede calışmaktayım sözde kadroluyuz ama 2 ay oldu hiç bir haktan yararlanamıyoruz hiç bişi verilmedi diğer kurumlarda calışanlara 800 ikramiye verildi ama belediyeye gelince yok neden acaba maaşlara gelince 7 yıldır calışıyom aydan aya maaşlarımız düşüyor eski sisteme gecsek daha iyi olur

HASAN
HASAN - 1 yıl Önce

bi̇z tedi̇ye almadik henüz nereye ödendi̇ kardeşi̇m

Zeynep
Zeynep - 1 yıl Önce

Hastanede calışıyorum hastane çalışanı net ne kadar alıcak ögrene bilirmiyim

Ebubekir
Ebubekir - 1 yıl Önce

Hangi hastane istanbul mi

erol
erol - 1 yıl Önce

bizde aldık 000000000000

Belediye işçi
Belediye işçi - 1 yıl Önce

Belediye de alcakmi yoksa

İsmail
İsmail - 1 yıl Önce

Elli iki günden otuz dokuzz güne düşür bunuda üc e bol yatan para altiyuz elli tl yazıklar olsun!!!

Osman
Osman - 1 yıl Önce

Belediyelerde alacakmi

Yaşar
Yaşar - 1 yıl Önce

MEB OKULDA CALIŞIYORUZ BİZEDE VARMI