Kadroya Alınmayan Taşeron İşçiler İçin Kadro Çalışması Başlatıldı

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, taşeron işçilerin kadroya alınmasına ilişkin düzenleme kapsamında kadroya alınmayan işçiler için çalışma başlatıldığını duyurdu. Başlatılan çalışmaya ve kadroya alınmayan taşeron işçilerin durumuna dair önemli açıklamalarda bulunan Mahmut Arslan mücadelenin devamına ilişkin önemli ifadeler kullandı.

Kamu Personelleri 24.04.2018, 18:12 24.04.2018, 23:02
Kadroya Alınmayan Taşeron İşçiler İçin Kadro Çalışması Başlatıldı

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan kadro düzenlemesi kalan taşeron işçilere yönelik bir çalışma başlatıldığını müjdeledi. Konuya dair önemli açıklamalarda bulunan Mahmut Arslan başlatılan çalışmalara ve hedeflenen sonuçlara ilişkin işçilere önemli mesajlar verdi. 

KADRO SÜRECİNİ DEĞERLENDİRDİ

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan yapmış olduğu açıklamasında taşeron işçilerin kadroya alınma sürecini değerlendirdi ve Hak İş'in bu süreçteki önemine vurgu yaptı. 

"Hak-İş, taşeron işçilerin sorunlarının çözüme kavuşturulmadığı bir yerde bu mücadeleyi başlatmış ve bugün 1 milyona yaklaşan işçinin kadro sorununun çözümü için önemli bir süreç tamamlanmıştır. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Hükümetimiz ve bakanlarımızın katkısına teşekkür ediyorum."

HAK İŞ KADRO DIŞI KALAN İŞÇİLER İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan konuşmasında ayrıca kadro dışı kalan ve yetkililerden bu konuda bir açıklama bekleyen binlerce işçiye umut olacak bazı açıklamalarda bulundu. 

Mahmut Arslan kadro dışı kalan işçilerin kadrolara alınmaları için bir çalışma başlatıldığını söyledi. Çalışmanın halen devam ettiğini ve tamamlandığında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'na ulaştırılacağını ifade etti. 

"Kapsam dışında kalanlarla ilgili ayrıntılı bir çalışmamız var. Tamamladıktan sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız ile diğer ilgililere ulaştıracağız. Bu konunun çözümü için de önerilerimizi paylaşacağız.'' 

''HERŞEY BİTMİŞ DEĞİL''

Mahmut Arslan konuşmasında kadro dışı kalan işçi sayısına ilişkinde bazı veriler paylaştı. Bu konuda çalışmaların devam edeceğini söyleyen Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan her şey bitmiş değil ifadelerini kullandı. 

Kadro dışı kalan işçilerin durumunu sürekli gündemde tutacaklarını açıklayan Mahmut Arslan konuya dair şu ifadeleri kullandı. 

''Kesin bir sayı yok ama 50 bin ve çoğunluğu Hak-İş'e bağlı sendikalarımıza üye işçi var. Kapsam dışında kalan arkadaşlarımızın sayısını tespit etmeye çalışıyoruz. Çalışmaya devam edeceğiz, her şey bitmiş değil. Bu sürecin başarılı şekilde yürümesi için çaba sarf edeceğiz. Büyük başarıya imza attık ama bu eksikliklerin giderilmesi için çalışacağız. Zamanla ilgili bir şey söylemek zor. Biz 10 yıl önce 'taşerona kadro' diye çıktığımızda ortada hiçbir şey yoktu. Mücadeleyle aşama aşama bir süreç nihayete erdi. İnanıyorum ki bu arkadaşlarımız için de mutlaka çözüm olacaktır. 2 Nisan'da arkadaşlarımız daha yeni kadro aldı. Kapsam dışı kalanların durumunu bundan sonra daha çok gündemde tutacağız."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (42)
Sezai Kılınç 1 yıl önce
Sayın Bakanım kadro geldi sevinemedik emekliliğe hak kazandık diye zorla genç yaşta emekli ediyorsunuz.Düşük emekli maaşıyla nasıl geçireceğiz.Ailece madur ve perişan olacağız Allah aşkına bizim hayallerimizi yıkmayın sonra bunun vebalini ödeyemezsiniz
YASEMİN 1 yıl önce
BİZ EMEKLİLİĞE HAK KAZANANLARİDA MAĞDUR ETMEYİN 23 YIL ÇALIŞ SONRA EMEKLİLİĞE HAK KAZANDINIZ DİYE KABUL EDİLMEDİK. YILLARCA BU TAŞERON KADROSUNA GEÇMEK İÇİN BEKLEDİK ODA OLMADI 4 GÜN ÇALIŞAN KAZANDI BİZLER MAĞDUR OLDUK 1200 MİLYONA NASIL GECİNELİM BİRDE ENGELİ ARKADAŞLAR DEVAM EDİYOR ŞEKER VE TANSİYON HASTASI ENGELLİ DİYE DEVAM EDİYOR BİZ BU DEVLETİN VATANDAŞI DEĞİL MİYİZ. DEVLETİN MEMURU 40 YIL ÇALIŞIYORUM YİNE DEVAM EDİYOR ASGARİ ÜCRETLİ VATANTAS ÇALIŞMAK İSTEMEDEN ZORUNLU EMEKLİ EDİLİYORUZ. BİZDE ÇALIŞMAK İSTİYORUZ İŞİMİZE GERİ DÖNMEK İSTİYORUZ.
Taseron 1 yıl önce
Emekliliği hak ettik diye mağdur edildik.oysa kamuda çalışanlar 55 60 65 emekli olurken biz neden 48 yaşlarda zoraki emekli ediliyoruz.Bu ayırımcılık neden yıllarca bu haberi bekledik ve işden atıldık.Lütfen bizi de sevinirin.hakkımızı verin işimize geri dönelim.Saygılarımla.
Kadersiz kit 1 yıl önce
Sayın başkanım biz kitler kadro bekliyoruz saygılar
Kitler kurum 1 yıl önce
Kitler özelikle bankalarda calişan temizlik ve çaycı arkadaşlarımız alamadı başkanim tesbit edebilisiniz
mustafa 1 yıl önce
erken seçim öncesi en karlı çıkanlar taşeron işçiler oldu eğer erken seçimden sonraya kalsaydı bakanın değişimiyle bu iş zora girerdi çünkü çalışma bakanı belki de sanayici özel sektörün içinden gelen birisi olursa taşerona kadro hayal olurdu o zaman,vaad bile etseler yine zordu,ancak seçim öncesi yine söz verilirdi oylar alındıktan sonra kimseye bakmazlardı, ta ki belediye seçimlerine kadar belediye seçimleri demişken bu işin 9 ay sonrası da var eğer bu zamana kadar vaad ettiklerini yapmazlarsa taşerona verilen sözleri tuttukları gibi diğer mağdurları, atama bekleyenleri görmezden gelirlerse iki seçimde de oy diye avuçlarını yalarlar zannetmesinlerki bu seçimde biz bunları yine kandırırız, oylarını alırız diye düşünmesinler
Celal 1 yıl önce
Allah aşkına zoraki emekli etmek nerden aklınıza geldi ınsanları kapı önüne neden koydunuz yıllarca kadro bekledik umutlandık ama sonuç genç yaşında Emekli edildik işimizde olduk bunun vebali agır olur
Rukiye 1 yıl önce
Okulaile birliginde calisana kadro istiyoruz secimler var cumhurbaskanim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın