Kadroya Geçen Taşeron İşçilere Müjde !

Taşerondan kamu kurum ve kuruluşlarında kadroya geçen işçilere iyi haber geldi. Konu ile ilgili olarak "idari büro görevlisi ve idari destek görevli" unvanlı çalışanlar memur sendikalarına üye olabilecek.

Kamu Personelleri 20.03.2019, 08:15 Batuhan
Kadroya Geçen Taşeron İşçilere Müjde !

Milli Eğitim Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığ'na kadroya geçen "İdari büro görevlisi" ve "idari destek görevlisi" unvanında çalışanların kamu görevlileri sendikalarına üye olup olamayacağını sordu.

Vatan Gazetesi'nin aktardıklarına göre Devlet Personel Başkanlığı, Milli Eğitim Bakanlığına verdiği görüşte, "İdari büro görevlisi" ve "idari destek görevlisi" unvanında çalışanların kamu görevlileri sendikalarına üye olabileceğini belirtti.

İŞTE O GÖRÜŞ YAZISI

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yazılan yazıda " Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe giren sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esasların ek 9'uncu maddesi çerçevesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4'üncü maddesinib (B) fırkası kapsamında Sözleşmeli olarak istihdam edilen personelin 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu kapsamında sendika üyesi olup olamayacakları hususunda görüş talep eden ilgi yazı incelenmiştir.

Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe giren Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 9'uncu maddesi kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli
personel pozisyonlarında istihdam edilen işçi sayılmayan "idari büro görevlisi" ve " idari destek görevlisi" unvanlı sözleşmeli personelin kamu görevlileri sendikalarına üye olabilecekleri değerlendirilmektedir." 

Yorumlar (29)
Personel 4 ay önce
Tabi büro elemanları görünenler olur torpillilere taninır o haklar torpili olmayan bakar. Ortaokul mezunlarinın idari personel yardımcısı büro elemanı ünvanı verilmesi gibi...!
Gülsüm ada 4 ay önce
Mili eğitim de 12 ay olmasın l istiyoruz
İshak 4 ay önce
Koy koruyucusu olmak istiyorum vatanımı milletimi bayrakımı korumak istiyorum
fatih 4 ay önce
Torpilliler ya da yağcılardan oluşacak
Murat 4 ay önce
İl ve İlçe belediye kadro yokmu lütfen bizlerde düşünün lütfen
Gülten Düzenli 4 ay önce
Tüm kadroya geçen kamudaki çalışan taşeronların da görevde yükselme imkanlarından eğitim durumlarına göre faydalandırılması gerekmektedir.
Kemal 4 ay önce
Görevde yükselme ve tayin hakkı istiyoruz.
Hatice balci 4 ay önce
meb çalışan bizler geçici işçi pozisyonu verdi yazın 2 ay çalışmıyoruz .buda düzeltilmesini istiyoruz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın