Kalkınma Bakanlığı Memur Alımı Sözlü Sınav Tarihleri Açıklandı

T.C. Kalkınma Bakanlığı bünyesinde alınacak 30 memur için sözlü sınav tarihleri açıklandı. Detaylar haberimizde...

Kamu Personelleri 28.02.2017, 14:14 04.02.2019, 16:28
Kalkınma Bakanlığı Memur Alımı Sözlü Sınav Tarihleri Açıklandı

Kalkınma Bakanlığı, 30 memur alımı sözlü sınav tarihlerini ve sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların listesini resmi sitesinde yayımladığı duyuru ile açıkladı.

Kalkınma Bakanlığı'nın sınav tarihlerine ilişkin duyurusu şöyle:

" * Sözlü sınav; hafta içi saat 14:00, hafta sonu saat 10:00 'da yapılacak olup; sınava girecek adaylar sınavdan yarım saat önce kalkınma bakanlığı necatibey caddesi 110/a adresindeki hizmet binasının 19.katında bulunan personel dairesi başkanlığında hazır olacaklardır.

* Adaylar bölümler bazında soyadına göre alfabetik sırayla aşağıda belirtilen gün ve saatte sınava alınacaktır.
* Bakanlık gerektiğinde, adayların sözlü sınava çağrılacağı gün ve saati değiştirebilecek, mesai saatleri dışında da sözlü sınav yapabilecektir. Bu nedenle adayların bu hususu dikkate almaları gerekmektedir.
* Sözlü sınav adayların mezun olduğu bölüm ile ilgili alan bilgilerinin yanı sıra, sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı, genel yetenek ve genel kültürü, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığının değerlendirildiği bir sınav olacaktır.
* Sözlü sınav sonuçları, www.kalkinma.gov.tr ınternet adresinden ve kalkınma bakanlığı binası girişine asılarak ilan edilecektir." 

Yorumlar (0)