Kamu Çalışanları Yıllık İzinlerini Kullanmak İstiyor

Kamu çalışanları eğer tehlike geçtiyse ve kurumlardaki görevden almalar tamamlanmışsa bir an önce yıllık iznini kullanmak istiyor

Kamu Personelleri 21.07.2016, 14:22 31.01.2019, 13:09
Kamu Çalışanları Yıllık İzinlerini Kullanmak İstiyor

18 Temmuz 2016 tarihli resmi gazetenin mükerrer sayısında 2016-16 sayılı Başbakanlık genelgesiyle tüm kamu çalışanlarının ikinci bir emre kadar yıllık izinleri kaldırılmıştı.

Söz konusu kamu çalışanlarından halen izinde bulunanların da en kısa sürede görevleri başına dönmeleri istenmişti. Olağanüstü şartlar olduğu için memurlara sağlık raporu da verilmemektedir, daha doğrusu doktorlar ve başhekimler hastalık dahi olsa rapor yazmak istememektedir.

OHAL Geldi, İzinler Verilir Mi?

Kamu çalışanların birçoğu yıllık izinlerini yaz döneminde kullanmaktadır. Hem okullar tatil, çocukları da izinde hem de gezi planları yapılmıştı. Otel ayırtanlar, rezervasyon yaptıranlar, Tur gezilerine katılacak olanlar, denize gitmek isteyenler, yaylada kalmak isteyenler yaz dönemi için planını yapmıştı. Memurundan işçisine tüm kamu çalışanlarının darbe girişimiyle birlikte planları bozuldu.

OHAL’in ardından da yıllık izinlerin serbest bırakılması gündeme gelebilir mi bilemiyoruz ama kamu çalışanları izinlerini kullanmak istiyor. Kamu çalışanı izin yapamayınca çocuk ve gençler de yapamıyor, kamu çalışanı izin yapamayınca eşi memur olan öğretmenler de izin yapamıyor. Sahillerin boşaldığına dair bilgiler gelmeye başladı.

Özetle; Kamu çalışanları eğer tehlike geçtiyse ve kurumlardaki görevden almalar tamamlanmışsa bir an önce yıllık iznini kullanmak istiyor. Birkaç gün sonra yıllık izin talebi daha da artacaktır.
 

 Özel Haber


Yorumlar (69)
Güngör 3 yıl önce
Hadi artik yılık izinler serbest olsun lütfen çocuklarimiz çok üzgün pisikolojileri bozuldu
Türkiye'mmm 3 yıl önce
Hadi inşAllah dua ediyoruz Ümit ediyoruz inşAllah yıllık izinlerini kullanma Hakkını verirler Türkiye düzelecek daha da iyi olacak Allahın izniyle düğün için 1 seneden önce hazırlık yapanlar var nişan için tatil için bunları da düşünün lütfen geri yıllık izinler serbest olsun...
Hasret 3 yıl önce
Lutfen annemi görmek istiyorum 2 yildir gidemedim ailemi çok özledim izinler biran once geri verilsin memur ne suçu var
Hakan 3 yıl önce
Yıllık izinler açılsın artık
Ahhh izinlerr 3 yıl önce
İzinlerimizi acsinlar, tatilleri ödedik, aile ziyareti sözü verdik, paramizi nerden alacağız , firmaların umrunda değil
req 3 yıl önce
Iç turizm ve psikolojimiz için lütfen en azından yurtiçindeki tatilleri açın lütfen
Ali 3 yıl önce
İnşAllah
Okan 3 yıl önce
Giden Para Olsun Türkiye Gidiyordu Hala Nabız Yüksek Türkiye gitseydi anamızda kardaşımızda karımız kızımız cocuklarımızda gidecekti Ozaman İzini nerdeen isticektik bence biraz daha sabır arkadaslar bir yılımızda böyle geçsin Para gider gelir ülke ve can giderde daha geri gelmez.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın