Kamu Kurum ve Kuruluşlarına 100 Bin Bilişim Personeli Alınacak

FETÖ soruşturmaları kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında görevden alınan bilişim personellerinin yerine yeni personel alımları yapılacak. Detaylar...

Kamu Personelleri 08.12.2016, 09:05 01.02.2019, 18:31
Kamu Kurum ve Kuruluşlarına 100 Bin Bilişim Personeli Alınacak

15 Temmuz darbe girişiminin ardından kamuda başlatılan FETÖ soruşturmaları kapsamında, Emniyet Genel Müdürlüğü, TÜBİTAK gibi kurumların da aralarında bulunduğu birçok kurumda bilişim personelleri görevden alındı.

FETÖ soruşturmaları nedeniyle görevden alınan bilişim personellerinin yerine, hükümet yeni personeller alma kararı aldı.


Milli Savunma Bakanlığı, TÜBİTAK ve başka birçok kurum kadrolarında oluşan bilişim personeli açığını kapatmak için personel alım ilanları yayınlıyor. Bilişim personelleri yaklaşık 8 bin TL maaş alıyor.

Sabah'ın haberine göre; bilgi teknolojileri üzerinden yürütülen her türlü işlemin güvenliği, gizliliği ve mahremiyeti için 6 yıl içerisinde 300 bin bilişim personeli almayı planlıyor. Bilişim personellerinin yetiştirilmesi için İşkur da destek verecek.

Yorumlar (3)
mehmet 3 yıl önce
bilgisayar teknikerliği de alınsın yüzbinlerce boş mezunu var ilgililerin dikkatine lütfen..
Salih 3 yıl önce
Ne zaman ve nasıl başvuru olacak lise ve üni bilgisayar bölümündeydim bilgisayar alanı ilgili bilgim olduğunu düşünüyorum
Uğur 3 yıl önce
İnşAllah atanırım 300.000 çok iyi bir rakam inşAllah 3
00.000 kişi arasında bende olurum