Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Özel Kurum İçi Özel Uzmanlık Sınavı Kanunu Yayımlandı!

12 Haziran 2019 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan kanuna göre kurum içi özel uzmanlık sınavı yürürlüğe girdi. Buna göre Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Gelir İdaresi Başkanlığında sınav tarihi itibariyle en az 3 yıl çalışanların sınavlara katılma hakkını elde edeceği bildirildi...

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Özel Kurum İçi Özel Uzmanlık Sınavı Kanunu Yayımlandı!

Bazı Kanunlar İle 635 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun 12 Haziran 2019 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Gelir İdaresi Başkanlığında çalışan personellerine 5 yıl içerisinde iki defa yapılacak kurum içi özel uzmanlık sınavı hakkı tanındı...

Resmi Gazete'de Kanununda yer alan ifadelerde ise;

"GEÇİCİ MADDE 1 – Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Gelir İdaresi Başkanlığı kadrolarında bulunan ve sınav tarihi itibarıyla en az üç yıl görev yapan, uyarma ve kınama hariç son üç yıl içinde herhangi bir disiplin cezası almayan, Defterdarlık Uzmanı ve Gelir Uzmanı olabilmek için yaş ve öğrenim alanı şartları hariç mevzuatında öngörülen diğer şartları taşıyan personelden; usul ve esasları Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenerek kadrolarında bulundukları Kurum tarafından bu maddenin yayımı tarihinden itibaren, beş yıl içinde iki defa yapılacak sınavda başarılı olanlar, kurumlarında Defterdarlık Uzmanı ve Gelir Uzmanı kadrolarına atanırlar." açıklamalarına yer verildi..

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 16:10
YORUM EKLE