Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Kariyer İmkanı Sağlanıyor!

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Kariyer İmkanı Sağlanıyor!

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından kariyer imkanı sağlanıyor. Yeni dönemde müfettiş istihdamında yüzde 350 artış yaşanacak ve bir ay içinde yeni atamalar yapılacak. Bunun yanı sıra Sağlık Bakanlığı bünyesinde 29 Bin 689 personel istihdamı sağlanacak. İşte binlerce gencin hayalini kurduğu kamuda kariyer fırsatları...

Cumhurbaşkanı Erdoğan devlette kariyer imkanı sağlıyor. Kamu personel rejimi hızlı ve etkili icraat dönemine uygun olarak düzenleniyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı ile Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nde görevli memurlara da uzmanlık imkanı sağlanıyor.

Kamu kurum ve kuruluşlarının kamuda etkili bir performans sistemi oluşturmasıyla beraber uzman kadrolara yapılan atamalar hızlandırıldı. Kariyer meslekleri istihdamı yüzde 350 oranında artış yaşadı.

Kamu çalışanlarının performansına güç katacak programlar devreye alındı ve bununla beraber uzman yardımcıları, denetçi, kontrolörler Cumhurbaşkanlığı çatısı altında yer alan Başkanlıklarda görev almaya başladılar.

MİLLİ EMLAK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Gelir İdaresi Başkanlığı kadrolarında görev alan personelleri kapsayan uzmanlık sonrasında Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nde yer alan memurlara da uzman olma imkanı sağlanıyor.

Hazine ve Gelir İdaresi'nde düzenlenen sınav tarihi itibariyle en az 3 yıl çalışmaları durumunda sınava alınıyorlar.

Defterdarlık uzmanı ve gelir uzmanı olmak için yaş ve mezuniyet şartı talep edilmiyor. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurlar 5 yıl içinde 2 defa düzenlenecek sınava girebilecekler.Önceden Maliye'ye bağlı olan Milli Emlak Genel Müdürlüğü Çevre Bakanlığı'na bağlandı ve orada bulunan personeller bu haklardan faydalanamadı.

Söz konusu düzenleme sayesinde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan 5 bin personel ise Milli Emlak Uzmanı olabilecekler.

DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI KAPATILIYOR

Yeni hükümet sistemi kapsamında Devlet Personel Başkanlığı (DPB) 7 Temmuz 2019 tarihinde kapatılacak. DPB bünyesinde çalışan tüm personel ve dosyalar ise Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı'na devredilecek...

İlgili Haberler
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler