Kamu Kurumları İçin Özel Sektörden Üst Düzey Yöneticiler !

Kamu kurumları ile özel sektör işbirliği arttırılacak. Bu kapsamda kamu personeli yetiştirmek için programlar düzenlenecek.

Kamu Personelleri 02.10.2017, 09:34 08.02.2019, 18:22
Kamu Kurumları İçin Özel Sektörden Üst Düzey Yöneticiler !

Hükümet 3 yıllık ekonomi programı kapsamında yeni düzenlemeler getiriyor. Konu ile ilgili olarak özel sektörden emekli olan veya ayrılan üst düzey yöneticiler bürokrasi de yer alabilecek.

CEO DÖNEMİ

Liyakat sahibi olan üst düzey uzmanlar ve CEO'lar kamuda çeşitli projelerde çalışabilecek. Konu ile ilgili olarak kamudan ve özel sektörden emekli veya görevden ayrılmış liyakat sahibi, özel veya uzman personeli devletin çeşitli program proje ve misyonlarında gönüllü veya ücretli çalıştırabilecek esnek bir istihdam mekanizması oluşturulacaktır" ifadesi bir anda "Kamu sektöründe CEO dönemi" başlığı Orta Vadeli Programda yer aldı.

RESMİ GAZETE DEĞİŞECEK

Ayrıca bu programa göre idari yapıda değişiklik yapılacak, belediye yasası yeniden düzenlenecek, Resmi Gazete sistemi değişecek, kamu ile özel sektör işbirliği arttırılacak.

Ayrıca söz konusu programlar kapsamında Kamu Personeli Yetiştirme Programları Düzenlenecek >> Detaylar İçin TIKLAYIN.

YENİ KURUM KURULMASI SINIRLANDIRILACAK

Ayrıca Orta Vadeli Program ile kamuda yeni kurum kurulması sınırlandırılacak, mevcut kurumlar ihtiyaç doğrultusunda yeniden yapılandırılacaktır. Konu ile ilgili olarak detaylar açıklandıkça ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Yorumlar (0)