Kamu Kurumlarına Toplam 26 Bin Memur Alımı Yapılacak !

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yapılan açıklamalar kapsamında toplam 26 bin memur alımı yapılacağı ifade edildi. Konu ile ilgili olarak tüm detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Kamu Personelleri 07.09.2018, 23:41 08.09.2018, 00:06
Kamu Kurumlarına Toplam 26 Bin Memur Alımı Yapılacak !

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından personel alımları hakkında adayların yüzünü güldürecek açıklama geldi. Bu açıklamalar kapsamında kamu kurum ve kuruluşları bünyesinde toplam 26 bin memur alımı yapılacak. 

Kamuya toplam 26 bin memur alımı hakkında detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz...

DİB 9 BİN 500 PERSONEL ALIMI

Bu bağlamda ilk açıklama Diyanet İşleri Başkanlığından geldi. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş açıklamalarında bu yılın sonuna doğru 9 bin 500 din görevlisi alımı yapılacağını ifade etti. Ali Erbaş açıklamalarında "Din görevlisi alımı... Bu yılın sonuna doğru 9 bin 500 alacağız inşallah. Bunun 6 bini imam 3 bini Kuran kursu öğretmeni 500'ü de müezzin olacak." ifadelerine yer verdi.

ADALET BAKANLIĞI 15 BİN PERSONEL ALIMI 

Bunun ardından Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de bir açıklama yaptı. Bakan Gül Adalet Bakanlığı bünyesinde 15 bin personel alımı yapılacağını vurguladı. Bu konu hakkında Adalet Bakanı Abdulhamit Gül "1000 adli hakim ve savcı için müracaatı aralık ayında alacağız. 100 idari yargı hakimi, 15 bin de personel alacağız." dedi. 

TTK 1500 PERSONEL ALIMI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez yaptığı açıklamalarında Türkiye Taşkömürleri Kurumu kapsamında 1500 personel alımı yapılacağını vurguladı. Bakan Dönmez açıklamalarında "Cumhurbaşkanımız seçimlerden önce burada Türkiye Taşkömürleri Kurumu'na bin 500 işçi alımıyla ilgili bir söz vermişti. Bu bizim için talimat mahiyetindedir. Arkadaşlar çalışmalarını devam ettiriyorlar." ifadelerini kullandı.

Peki sizler hangi kamu kurumundan ilan bekliyorsunuz, en az kaç kadro olmalıdır? Yorum bölümünden görüşlerinizi ve taleplerini belirtebilirsiniz. 

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (20)
Gercekci 1 yıl önce
Hersey bos torpili olan is buluyor
Mahmut erdem 1 yıl önce
Yaş sınırı olmamalı memurluk bunun kaldırılması temenimiz
Abdullah 1 yıl önce
Yaş sınırı yüksek tutulsun gerisi önemli değil üniversite mezunuyuz ama yaştan dolayı memurluk kapısı kapalı
ayse 1 yıl önce
İ.i.b.f mezunuyum atama istiyoruz
gıda mühendisi 1 yıl önce
ço yüksek miktarda gıda mühendisi alımı istiyoruz. bu bizim hakkımız.
Serdar 1 yıl önce
Mimarlara da kadro açın çok yüksek puanlarla atanamama korkusu yaşıyoruz
ziraattçi 1 yıl önce
Ziraat mühendisliği alımı istiyoruzzz
Erdal 1 yıl önce
Tarım ve orman bakanlıgından 5000 bin personel alımı bekliyoruz.tüm bakanliklar sürekli alim yapiyor.nitekim tarim bakanligi bu konuda çok duyarsız ve ihmalkar davraniyor.umarım ziraatçiller ile ilgili en yakin zaman bu tutumlarini degistirmesi temennisindeyiz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın