Kamu Kurumlarında Yaz Dönemi Kılık Kıyafet Uygulaması Başlıyor

Başbakanlık genelgesi ile beraber kamu kurumlarında görevli bulunan memurlar için yaz dönemi kıyafet uygulaması başlıyor. Peki yaz dönemi kıyafet uygulaması ne zamana kadar devam edecek? İşte merak edilen tüm detaylar...

Kamu Personelleri 10.05.2018, 10:29
Kamu Kurumlarında Yaz Dönemi Kılık Kıyafet Uygulaması Başlıyor

Devlet Memurları Kanunu'na göre memurların yazlık ve kışlık kıyafetleri düzenlemesi yapılmıştı.

Devlet Memurları 15 Mayıs 2018 tarihinden itibaren yaz dönemi kıyafet uygulamasına geçecekler.

Devlet Memurlarına yönelik olarak yaz dönemi kıyafet uygulaması 15 Eylül 2018 tarihine kadar devam edecek.

Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personellerin, ceket giyme ve kravat takma zorunluluğu ise yaz kıyafeti uygulaması kapsamına göre 15 Mayıs 2018 tarihinden itibaren kaldırılacak.

Bu uygulama ile beraber kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personellerin ceket giymeleri ve kravat takmaları zorunlu olmayacak.

Ayrıca resmi elbise olarak üniforma giymesi zorunlu olan personeller ile alakalı yönetmeliğe göre belirtilen usul ve esaslara göre tabii olacak.

KLİMALARA DİKKAT EDİLİYOR

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelik Bakanlar Kurulu tarafından yürürlüğe girmişti.

Bu yönetmeliğe göre memurların belirlen şartlara uygun olmak şartı ile görev yerlerinde; ceketsiz, uzun veya kısa kollu gömlek ve kravatsız olarak çalışmalarına müsaade edilecek.

Ayrıca bu uygulama makam odalarına giriş ve çıkışlarda da uygulanacak. Ayrıca önemli miktarlarda elektrik tüketimine yol açan klimalar ise 22- 24 derece olarak ayarlanması zorunlu olacak.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)