Kamu Kurumlarından Maliye’ye Atama Baskısı

Kamu kurumları verilen atama izinlerinden daha fazla personel alımı yapmak için Maliye Bakanlığı'na, atama bekleyen memur adayları ise kurumlara baskı yapıyor. Maliye Bakanlığı daha fazla personel alımı için atama izni verecek mi? Haberimizde...

Kamu Kurumlarından Maliye’ye Atama Baskısı

2017 yılı bütçesine göre 5 bin atama izni öngörülmekteydi ancak sözleşmeli alımlarla birlikte toplamda 60 bin atama planlaması olduğu açıklanmıştı. Bazı kurumlar atama planlamalarını açıkladı ancak bazı kurumların personel alıp almayacağı belli değil

Kurumlar Maliye’ye Baskı Yapıyor

Kamu kurumları daha çok sayıda personel alımı yapmak için Maliye Bakanlığı’na baskı yapmaktadır. Kadro taleplerini ileten Bakanlar, en yüksek sayıda atama izni almak istiyor.

Memur Adayları Kurumlara Baskı Yapıyor
 

KPSS’ye giren yüz binlerce aday ise çeşitli yollarla bir araya gelerek kurumların atama yapması için büyük baskılar yapmaktadır. Kurumlar ise yapılan başvurulara birbirine benzer cevaplar vermektedir. Kamu kurumları topu Maliye’ye atmaktadır. Adaylara verilen cevap genel olarak aşağıdaki gibidir.

Maliye Bakanlığı, Atama İzinlerinde Temkinli

2017 yılı atama izinlerine baktığımızda Maliye Bakanlığı’nın daha temkinli olduğunu gözlemlemekteyiz. Acil ihtiyaçlar gözetilerek atama vizelerinin verildiğini söyleyebiliriz. Milli istihdam seferberliğinin kamu kurumlarına olumlu yansıma bekleniyor ancak talep edilen tüm kadrolara Maliye’nin onay vermesi zor gözüküyor. Resmi aşağıdaki gibidir:

***Kamupersoneli.net olarak kamu kurumlarının kadro talepleri olduğunu açıklandığında adaylar gibi bizler de atama olacak beklenti ve heyecanını yaşıyoruz. Her talebin atamaya dönüşmeyeceğini bilsek de adaylar gibi bizler de umutla bekliyoruz. Temennimiz Şubat-Mart döneminde atama yönünden hareketli geçmesi ve memur adaylarının beklentilerine cevap verilmesidir.

KAMUPERSONELİ.NET - ÖZEL HABER

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2017, 17:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Naklen geçiş
Naklen geçiş - 2 yıl Önce

Nakil bekleyenler için lütfen bir haber yapın ne zaman kadrolar belli olacak?

Abilici
Abilici - 2 yıl Önce

2017 yili nakil kadrolari ne zaman aciklanacak acaba? KAMUPERSONELİ.NET olarak bunu acikiyetinden muhim olarak gundeme tasir nisiniz lutfen...

Deniz
Deniz - 2 yıl Önce

Uluslararası Ticaret mezunlarına neden hiçbir kurumda kadro verilmiyor

Hemşire
Hemşire - 2 yıl Önce

Lütfen nakil kadroları ile ilgili bir bilgilendirme bekliyoruz