Kamu Personeli Alımlarında Yaş Şartı Kaldırılacak mı? Bakan Ağbal Açıkladı

Maliye Bakanı Naci Ağbal, torba tasarı hakkında konuştuğu açıklamasında, kamu personeli alımlarında yaş şartına ilişkin de açıklamalar yaptı. İşte o açıklamalar...

Kamu Personeli Alımlarında Yaş Şartı Kaldırılacak mı? Bakan Ağbal Açıkladı

TBMM Genel Kurulunun, 2 Kasım 2017 tarihli oturumunda, Maliye Bakanı Naci Ağbal, torba tasarı hakkında konuştu. 

Ağbal, Bazı Vergi Kanunları ile Diğer Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısının meclise geldiğini ifade etti.

YAŞ ŞARTI KALDIRILIYOR

Kamu personeli alımlarında, bilindiği üzere 35 yaş şartı yer alıyor. Şehit ve gazi yakını atamalarında ise 45 yaş sınırı uygulanıyor. Maliye Bakanı Ağbal, şehit ve gazi yakını atamalarında 45 yaş şartının kanun tasarısı ile birlikte kaldırılacağını ifade etti. Ayrıca kamuya, şehit ve gazi yakını, anne babası, kardeşlerinin istihdam hakkını kullanmaması durumunda, bu hak çocuğa ve eşe geçecek.

35 YAŞ ŞARTI İÇİN ADAYLARDAN YOĞUN TALEP

Kamu kurum ve kuruluşları personel alımlarında birçok aday sunulan şartlardan dolayı mağduriyet yaşıyorlar. Adaylar sitemize geri bildirim ve yorum göndererek mağduriyetlerini belirtiyorlar.

Yayımlanan ilanlarda kurumlar alacakları personellerin niteliklerini kendileri belirliyorlar. Bu kapsamda neredeyse tüm kamu kurum ve kuruluşları personel alımlarında "35 yaşından büyük olmamak" şartını adaylara sunuyorlar. 

35 YAŞ ŞARTI DA ESNETİLECEK Mİ?

Bakan Ağbal'ın 3713 sayılı kanun kapsamında personel alımlarında, 45 yaş şartının kaldırılacağını açıklamasının ardından '35 yaş şartı da kaldırılacak mı?' sorusu akıllara geldi.35 yaş şartına ilişkin de en kısa zamanda bir düzenleme yapılması bekleniyor.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
hüseyin
hüseyin - 2 yıl Önce

oy kullanmaya gelince lise son sııftakiler oy kullanacak demesini biliyorlar 35 yaşın üstündekiler ne kullanıyor bizimkisi oy değil mi

Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

açıkta kalan gariban yaşını başını aldı. şimdi ise garibanın bütün umutları tükendi.

mağdur
mağdur - 2 yıl Önce

ne olur kaldırılsın 35 yaş şartı gerçekten çok mağduruz.lütfen artık yardım edin kpss yegiriyoruz bütün kurumlar yaş şartı koyuyor.biz nasıl atanacagız.çoluğumuz çocuğumuz var

Mağdur
Mağdur - 1 yıl Önce

Yaş sınırı kaldırılsın lütfen